گزیده اخبار :

تحلیل

پاستور 1400 تحلیل

برخی از نامزد ها به صورت مستقل و برخی با حمایت جریان های سیاسی قصد ورود به انتخابات را دارند. فعلا فضای انتخابات بی ثبات است...

گره اصلی مذاکرات وین در کجاست؟ تحلیل

اغراق نیست اگر مذاکرات وین را مهم‌ترین برنامه دیپلماتیک کشورمان بدانیم. در این شرایط، اطلاع از زمینه‌ها و جزئیات این نشست‌ها از اهمیت به سزایی برخوردار است.

چالش مذاکرات وین؛ تغییر رویکرد و روش در جمهوری اسلامی تحلیل

به نظر می رسد جمهوری اسلامی ایران با استفاده از موقعیت فعلی، خلاف آنچه ظاهر صحنه نشان می دهد و آمریکا و متحدان غربی و عربی او دنبال آن هستند دست بالایی در مذاکرات دارد.

نیروی دریایی جمهوری اسلامی کجای تاریخ دریانوردی ایران ایستاده است تحلیل

تسلط بر دریاها و بازرگانی آبی را عاملی بسیار مهم و حیاتی در تحقق منافع ملی یک کشور است.

مأرب؛ آوردگاه حساس این روزهای یمن – قسمت دوم تحلیل

مهم‌ترین جنبه عملیات مارب را باید مقدمه‌سازی برای تجزیه یمن دانست و بدون توجه به این مسأله، نباید عملیات مأرب را ارزیابی کرد.

سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین: اقدام به تحریک تقاضا تحلیل

مقامات دو طرف از انتشار جزئيات و حواشى اين سند به دلايل متعددى خوددارى نموده‌اند همین امر هرگونه تحليل و اظهار نظر در اين خصوص با دشوارى روبرو می‌سازد.

مأرب؛ آوردگاه حساس این روزهای یمن تحلیل

مأرب از نظر نظامی، یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های حکومت منصور هادی است. نخستین و بزرگ‌ترین پادگان نظامی مشترک ائتلاف عربستان سعودی و حکومت منصور هادی در مأرب واقع شده است.

رقابت های منطقه ای در پیچ و خم جاده ابریشم تحلیل

وجود ارتباط وثیقی فی مابین عدم توسعه طرق مواصلاتی برخوردار از کیفیت قابل قبول با نهادینه شدن استبداد و خودکامگی در یک جامعه سیاسی است.

بررسی ریل گذاری جدید ایران در سیاست خارجی و سرانجام برجام تحلیل

برجام که بسیاری گمان می کردند رو به احتضار می رود ، بار دیگر نشانه هایی از احیا شدنش به چشم می خورد .

درنگی در مواضع بایدن نسبت به بن سلمان تحلیل

در جهان امروزی، ایالات متحده نمی‌تواند نقش کدخدا را به صورت مستقیم ایفا کرده و در حوزه‌های مختلف، به شکل بی‌واسطه و به عنوان قدرت برتر ورود نماید.

نمایش بیشتر