گزیده اخبار :

تحلیل

اتحاد شوم - از نجات بزرگ تا گاو شیرده تحلیل

آمریکا و رژیم عربستان سعودی، ارزش‌های مشترکی ندارند. سلطه رژیم آل سعود بر مردم و کشور عربستان، متکی بر امتیاز تبعیض‌آمیز، انحصار حاکمیت و ثروت و قدرت مطلق یک خانواده، محدودیت حقوق مدنی و حقوق سیاسی مردم کشور است.

تحریم؛ ابزار بدفرجام آمریکا تحلیل

اقتصاد جهانی امروزه برای پیشبرد امورات خود از سیستم مالی آمریکا استفاده می کند و همین مساله به منبعی مهم برای نفوذ آمریکا تبدیل شده است. دلار، ارز جهانی است و وال استریت نیز مرکز مهم مالی جهان می باشد.

ناگفته های رزمایش روسیه قفقاز 2020 تحلیل

«رزمایش قفقاز 2020» روسیه با شرکت بیش از 80 هزار نیروی نظامی این کشور از دوشنبه، 21 سپتامبر (31 شهریورماه) در چندین منطقه آموزش نظامی در ناحیه جنوبی روسیه آغاز شد.

پیدا و پنهان رزمایش ارتش ایران (ذوالفقار 99) تحلیل

رزمایش هایی از نوع «رزمایش ذوالفقار 99» از آن جهت اهمیت پیدا می کنند که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان نظامی، صحنه درگیری احتمالی ایران و آمریکا به احتمال زیاد خارج از خلیج فارس خواهد بود.

تمرین جنگ آینده تحلیل

در چند روز گذشته جهان به ‌ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس شاهد یکی از منحصربه‌فردترین رزمایشات مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه در قالب سناریوهای آفند و پدافند با وسعت گسترده همراه با رویکرد هیبریدی بودند.

کرونا و فضای مجازی تحلیل

کرونا به تمام بدی هاش مجورمان کرد که نگاه خود را نسبت به فضای مجازی و نوع استفاده از آن و کاربرد های آن تغییر دهیم و این مسله می تواند ادامه داشته باشد در هر صورت خود ما هستیم که تصمیم میگیریم چگونه زندگی کنیم .

5 گام احتمالی ترامپ برای شکست بایدن تحلیل

آنجاست که معلوم می شود ترامپ بی پروا، چه برای دکتر جو بایدن 78 ساله استاد حقوق دانشگاه پنسیلوانیا آماده کرده است تا در برابر دوربین ها و دهها میلیون بیننده، تحقیر و حذفش کند.

راهکارهای ضرر کمتر در اصلاح شاخص تحلیل

شاخص بورس در بازه زمانی خاصی برخلاف موج اصلی حرکت خواهد کرد. به صورت کلی سهم به صورت یک ‌باره صعود یا نزول نخواهد کرد و اغلب به صورت پلکانی بالا یا پایین خواهد شد.

چرا آمریکا قابل اطمینان نیست؟ تحلیل

ترامپ در طول 4 سال ریاست جمهوری، 8 مورد خروج از پیمانهای بین المللی را در کارنامه خود دارد.

سیاست فرار به جلو تحلیل

سیاست فرار به جلو که ترامپ در پیش گرفته، تا بلکه بتواند اعتماد دوباره مردم آمریکا را جلب نماید.!

نمایش بیشتر