دسته : ورزشی
شماره : 13254224256
تاریخ : 12 خرداد 1399
انتقاد دادکان از وزارت ورزش؛ این دولت و وزارت ورزش 6 ماه دیگر می روند فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برای ترس از محرومیت فوتبال می گویند خانم ها به ورزشگاه بیایند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال و ایرادات فیفا به این اساسنامه که با تکذیب فدراسیون همراه شده بود گفت: ما تکذیب کردن را خوب بلدیم! این واقعیت دارد. همین امروز که با شما صحبت می کنم در فدراسیون جلسه ای برای تغییر مجدد اساسنامه برگزار شده است، ببینید منشاء این کار کجاست.

اساسنامه را وزارت ورزش تنظیم می کند

دادکان اظهار داشت: خود من در جلسه تغییر اساسنامه به عنوان نماینده وزارت کار شرکت کردم، این اسانامه درواقع دست نویس تفکرات وزارت ورزش است نه فدراسیون فوتبال. هرچند دخالت این وزارتخانه را در تنظیم اساسنامه رد می کنند اما اصلا چنین چیزی نیست، با صراحت می گویم. خد من در آن جلسه حضور داشتم، در آن جلسه اختلافاتی هم وجود داشت. وزارت ورزش دارد این اساسنامه ها را تنظیم می کند بخصوص برای فوتبال، این را می دهد به فدراسیون و می گوید روی آن کار کنید.

دولت فعلی 6 ماه دیگر می رود

وی در ادامه افزود: خیلی راحت می گویم، کل دولت فعلی 6 ماه دیگر سرکار است و سپس جو جامعه کلا می رود به سمت انتخابات. دوستان وزارت ورزش ماندگار نیستند و می روند مثل قبلی ها که نماندند و رفتند. خواهشا کاری برای پیشرفت فوتبال انجام بدهند. تغییر اساسنامه به وزارت ورزش ارتباطی ندارد، وزارت آدم های خودش را برای این کار می گذارد ، از آن بالا گرفته تا کارشناس و دلال ها.

 

از ترس محرومیت بانوان را به ورزشگاه راه دادند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درمورد حضور بانوان در ورزشگاه گفت: الان فیفا به ما فشار می آورد که بانوان در ورزشگاه باشند، چه اشکالی دارد، وزارت ورزش آماده نیست. این ها برای ترس از محرومیت می گویند آماده ایم، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برای ترس از محرومیت فوتبال می گویند خانم ها به ورزشگاه بیایند آنهم گزینشی. عرف بین المللی می گوید نیمی از جامعه بانوان هستند و حق دارند با حضور در ورزشگاه هیجان خود را تخلیه کنند.