گزیده اخبار :
جدیدترین اخبار

در کنگره آمریکا پیشنهاد شد تا ترکیه را از ناتو اخراج کنند

بین الملل

ولسی گابارد، نامزد پیشین ریاست جمهوری آمریکا و عضو مجلس نمایندگان، خواستار حذف ترکیه از ناتو به دلیل درگیری در قره باغ شد.

قالیباف: در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم

سیاست

قالیباف در نشستی با نمایندگان جوان مجلس با بیان اینکه در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، تصریح کرد: در این جنگ اقتصادی نمی‌توان هرگونه تصمیمی را گرفت و باید مراقب اقدامات خود باشیم.

چین ویروس زنده کرونا را در مواد غذایی منجمد پیدا کرد

سلامت

مقام‌های بهداشتی چین می‌گویند ویروس زنده کرونا را در بسته‌بندی مواد غذایی منجمد پیدا کرده‌اند، یافته‌ای که برخلاف تصورات پیشین می‌تواند از احتمال زنده باقی ماندن ویروس کرونا حتی در زنجیره‌های سرما حکایت داشته باشد.

تحریم های تسلیحاتی را برای نیروی دریایی یک شوخی می دانیم

دفاعی

تسلیحات دریایی ساخت ایران توان رقابت بالایی با نمونه های خارجی دارند/تحریم های تسلیحاتی را برای نیروی دریایی یک شوخی می دانیم

خطیب زاده: افغانستان آباد و مستقل را به نفع همه می‌دانیم

سیاست

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، افغانستان آباد، مستقل، توسعه‌یافته و با صلح و ثبات را به نفع همه می‌داند، گفت: ‌ایران می‌تواند کمک اصیلی برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی باشد که نتیجه آن سربلندی و موفقیت دولت و ملت افغانستان و پاسداری از دستاوردهای آنها خواهد بود.

بیانیه وزارت خارجه در خصوص پایان تحریم های تسلیحاتی منتشر شد.

سیاست

لغو محدودیت های تسلیحاتی و ممنوعیت مسافرتی بگونه ای طراحی شده است که خودکار بوده و به هیچ اقدام دیگری نیاز ندارد. این مهم پس از مذاکرات نفس‌گیر و با پیش‌بینی‌ دقیق از امکان نقض تعهد از سوی یک یا چند طرف دیگر برجام به دست آمد.

دستگاه قضائی و همکاران ما در سراسر کشور حامی نیرو‌های در میدان و نیرو‌های انتظامی هستند

اجتماعی

رئیس قوه قضائیه خطاب به نیروی انتظامی گفت: در برابر سارقان حرفه‌ای، سارقان سابقه دار، قاچاقچیان مواد مخدر و قاچاق سازمان یافته و اشرار مقتدرانه باید ایستاد.

روحانی: حمایت از معیشت خانوار از بزرگترین دغدغه‌‏های دولت است

سیاست

روحانی، حمایت از معیشت خانوار را از بزرگترین دغدغه‌‏های دولت عنوان کرد و گفت: برنامه دولت ایجاد ثبات و توازن منطقی در قیمت کالاها در حوزه معیشت مردم و اقتصاد خانوار است.

اتحاد شوم - از نجات بزرگ تا گاو شیرده

تحلیل

آمریکا و رژیم عربستان سعودی، ارزش‌های مشترکی ندارند. سلطه رژیم آل سعود بر مردم و کشور عربستان، متکی بر امتیاز تبعیض‌آمیز، انحصار حاکمیت و ثروت و قدرت مطلق یک خانواده، محدودیت حقوق مدنی و حقوق سیاسی مردم کشور است.

علی اف در واکنش به گلوله باران گنجه: مقصرین را مجازات می‌کنیم

بین الملل

رئیس جمهور آذربایجان در واکنش به گلوله باران شهر گنجه قول داد که مقصرین را مجازات خواهند کرد.

ترامپ خواستار زندانی شدن خانواده بایدن شد

سیاست

رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ خواستار زندانی شد خانواده بایدن شد.

اجرای قریب الوقوع لغو روادید گروهی بین ایران و مسکو

اجتماعی

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امورخارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که توافقنامه لغو روادید گروهی بین مسکو و تهران در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

بین الملل مشاهده همه
در کنگره آمریکا پیشنهاد شد تا ترکیه را از ناتو اخراج کنند

ولسی گابارد، نامزد پیشین ریاست جمهوری آمریکا و عضو مجلس نمایندگان، خواستار حذف ترکیه از ناتو به دلیل درگیری در قره باغ شد.

در کنگره آمریکا پیشنهاد شد تا ترکیه را از ناتو اخراج کنند
تحلیل سیاسی