سه شنبه، 18 بهمن، 1401 | Tuesday 7th of February 2023
۰۵:۳۴
دفاعی نظامی - کد خبر : 16804
چهارشنبه، ۰۹ آذر، ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

بزرگداشت روز پرستار با حضور سرلشکر موسوی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش

امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت روز پرستار و به منظور برگزاری مراسم تقدیر از پرستاران در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش حاضر شد.

بزرگداشت روز پرستار با حضور سرلشکر موسوی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش به منظور تقدیر از زحمات پرستاران از خود گذشته در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش حاضر شدند. این مراسم که با حضور جمعی از روسای ادارات بهداشت چهار نیروی ارتش همراه بود به صورت ویدیو کنفرانس در ادارات بهداشت و درمان و تعدادی از بیمارستان‌های ارتش نیز پخش شد.

امیر دریادار دوم مصطفی مداح، معاون بهداشت و درمان ارتش با تبریک ولارت حضرت زینب و ستایش مقام شامخ پرستاران در طول تاریخ گفت: انتخاب پرستاری در مجموعه دانشکده‌های پرستاری به ویژه دانشکده پرستاری ارتش جمهوری اسلامی ایران یک انتخاب آگاهانه است. پرستاران ما بعد از شرکت در کنکور و برای حضور در دانشگاه مورد مصاحبه قرار می‌گیرند و مهمترین ویژگی‌ که در این مصاحبه مورد توجه است، آگاهی آنها در انتخاب رشته است.

وی ادامه داد: همه این عزیزان پرستار آگاهانه می‌دانند در راهی قدم گذاشته‌اند که ایثار و از خودگذشتی با دانش و مهارت همراه خواهد شد و آنها قسم خورده‌اند تا روزی که در این شغل فعالیت می‌کنند، آنچه در توان دارند برای هم نوع خویش انجام دهند. این تجلی ایثار، تعهد، دانش و مهارتی است که در دانشگاه‌ها به دست می‌آورند.

معاون بهداشت ارتش با اشاره به قدمت بالای دانشکدهخ پرستاری ارتش، تصریح کرد: دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارتش یکی از دانشکده‌های قدیمی پرستاری کشور با حدود 50 سال سابقه فعالیت است. دانش آموختگان ما در همه حوزه‌هایی که حضور دارند، می‌درخشند و بسیاری از مجموعه‌های دولتی و خصوصی تمایل دارند که از پرسنل ما در مجموعه خود بهره‌مند شوند. علت این تمایل هم نوع تربیت و نظم زبانزد ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تأکید بر نقش مهم پرستاران در افزایش سطح بهداشت و درمان در جامعه، خاطرنشان کرد: 40 بیمارستان و بیش از 3 هزار تخت در سراسر کشور داریم که اداره این مجموعه با 6 هزار نفر پرستار و پیراپزشک است. همه عناصر دیگر تصمیم‌گیر برای بیماران در مقطع مشخصی از زمان در کنار بیمار حضور دارند و پرستاران هستند که با مهارت و تعهد اخلاقی خود باعث می‌شوند تا یک مجموعه درمانی از سایر مجموعه‌های دیگر ممتازتر باشد. همچنین در ارزیابی‌های وزارت بهداشت و درمان بیشتر مولفه‌هایی که مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، مولفه‌هایی هستند که مسئولیت آنها با پرستاران است.

این مراسم با تجلیل از یک خانواده شهید مدافع سلامت، پیشکسوتان و بازنشستگان پرستاری ارتش و پرستاران برتر آجا همراه بود.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی نظامی
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی نظامی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 18 بهمن، 1401