پنجشنبه، 20 بهمن، 1401 | Thursday 9th of February 2023
۰۸:۱۳
فوتبال و فوتسال - کد خبر : 16849
چهارشنبه، ۱۶ آذر، ۱۴۰۱ - ۸:۰۰

ماتادورها در عین ناباوری به دست مراکش حذف شدند

در یکی دیگر از بازی های مرحله یک شانزدهم نهایی جام جهانی نماینده آفریقا به مصاف اسپانیا رفت و در پایان و در ضربات پنالتی قهرمان پیشین جهان را از جام جهانی حذف کرد.

ماتادورها در عین ناباوری به دست مراکش حذف شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، در روز سه شنبه 15 آذر 1401 و در ساعت 18:30 دقیقه در قطر ، دو تیم اسپانیا و مراکش به مصاف یکدیگر رفتند تا تکلیف تیم صعود کننده به مرحله بعدی رقابت ها مشخص شود.

در نیمه اول دیدار دو تیم اسپانیا و مراکش بسیار خوب شروع شد و جو ورزشگاه بنظر می رسید بیشتر به نفع مراکش باشد ، سرعت مسابقه بالا بود و اسپانیا سعی داشت با نمایش کار کلاسیک خود یعنی تیکی تاکا ، در زمین حریف صاحب توپ و زمین باشد و موفق شد روی دروازه حریف موقعیت های نصفه و نیمه ای به وجود اورد که مهاجمان این تیم ان ها را از دست دادند.

مراکش نیز با وجود بازیکنانی مانند اشرف حکیمی و حکیم زیاش موفق میشد با انجام کار های ترکیبی اسپانیا را تحت فشار قرار دهد ، با توجه به موقعیت هایی که بدست می آورد و جو ورزشگاه که کاملا به نفع آنها بود میتوانیم بگوییم تیم برتر میدان در نیمه اول مسابقه آنها بودند.

مراکش آخرین نماینده آفریقا دراین مرحله است ، در نهایت بازی با تساوی صفر بر صفر به پایان رسید.

در نیمه دوم مراکش کمی عقب نشسته بود و بیشتر در فکر طراحی ضد حمله و باز پس گیری توپ بود ، اسپانیا بیشتر از نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشت.

اسپانیا با چند تعویض سرعت بازی را به نفع خودش تغییر داده بود و سعی میکرد با پاس های کوتاه ، زمینی و تک ضرب خط دفاع مراکش را بشکند. مراکش با باز پس گیری توپ به سرعت با ارسال های بلند سعی می کرد ضد حمله هایی را ترتیب دهد اما هیچ یک موفق نشدند گل بزنند.

در نهایت بازی با همان نتیجه تساوی در نیمه دوم به اتمام رسید و دو تیم باید خود را برای وقت های اضافه آماده میکردند.

در نیمه اول وقت های اضافه توپ بیشتر در در مرکز زمین در جریان داشت و بیشتر بازیکنان اسپانیا در زمین جوان بودند و میدان داری میکردند . بازیکنان مراکش عقب نشسته بودند و بنظر میرسید فقط میل به رسیدن بازی به ضربات پنالتی دارند.

در نیمه دوم اسپانیا بیشتر بازی را در دست داشت و فشاری بیشتری برای زدن گل می‌آورد ولی مراکش پا پس نمی کشید و در نهایت بازی با همان نتیجه مساوی تمام شد و هر دو تیم خود را برای ضیافت پنالتی ها آماده می‌کردند.

در ضربات پنالتی اسپانیا به هیچ وجه نمایش خوبی نداشت و هیچ یک از ضربات پنالتی خود را به گل نرساند تا در نهایت مراکش با نتیجه 3 بر صفر در ضربات پنالتی اسپانیا را از دور خارج کند و خود را به عنوان هفتمین تیم صعود کننده معرفی کند.

 
 
 
 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فوتبال و فوتسال
پربیننده‌ترین اخبار فوتبال و فوتسال
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 20 بهمن، 1401