پنجشنبه، 20 بهمن، 1401 | Thursday 9th of February 2023
۰۹:۱۵
فوتبال و فوتسال - کد خبر : 16843
سه شنبه، ۱۵ آذر، ۱۴۰۱ - ۹:۰۰

سامورایی هایی که پنالتی زدن بلد نبودند ، قصه مودریچ و کرواسی تمام نمی‌شود

یک بازی دیگر از مرحله یک شانزدهم نهایی بین تیم های کرواسی و ژاپن برگزار شد و در نهایت این کرواسی بود که در ضربات پنالتی توانست ژاپن را شکست دهد و به مرحله بعدی صعود کند.

سامورایی هایی که پنالتی زدن بلد نبودند ، قصه مودریچ و کرواسی تمام نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، دوشنبه 14 آذر 1401 و از ساعت 18:30 دقیقه در قطر و از سری رقابت های جام جهانی از مرحله یک شانزدهم نهایی ، دو تیم از قاره آسیا و اروپا به مصاف یکدیگر رفتند.

این بازی در نیمه اول بسیار مهیج دنبال می‌شد که در دقایقی کرواسی به شدت روی دروازه ژاپن فشار می آورد و با ارسال های بلند سعی میکرد منطقه بازی را به سرعت عوض کند تا خطراتی را ایجاد کند ولی هیچ یک منجر به گل نشد.

بعد از این فشار ها ژاپن بازی را مدیریت کرد تا بتواند با چرخش توپ در زمین حریف صاحب موقعیت شود ، حدود 10 دقیقه توانستند به خوبی بازی را در دست خود بگیرند و به دروازه کرواسی فشار بیاورند.

بازی داشت پایاپای پیش میرفت و دوتیم خطراتی را روی خط دفاعی وارد میکردند . در نهایت و در آخرین دقایق نیمه اول این ژاپن بود که توانست در بازی پیش بیوفتد. بعد از گل نیز کرواسی موقعیتی داشت ولی منجر به گل نشد.

در نیمه دوم بازی از هیجان کافی برخوردار بود و هیچ یک از دو تیم پا پس نکشیدند. حفظ توپ در زمین حریف در دستور کار هر دو تیم بود و بنظر میرسید کرواسی همچنان برای رسیدن به گل روی به پاس های بلند می‌آورد.

در نتیجه با فشار های زیادی که کرواسی آورد نتیجه گرفت و توانست بازی را به تساوی بکشد. حالا همه چی برای هر دو تیم مساوی پیش میرفت.

بازی سرعت مناسبی داشت و خیلی شاهد خطاهای الکی از سوی بازیکنان نبودیم و سعی بر این بود که تاکتیک های خود را در زمین پیاده کنند.

کرواسی بیشتر از شوت های پشت محوطه جریمه و ارسال های مواج برای رسیدن به گل استفاده میکرد و ژاپن طبق معمول و از همان برنامه تاکتیکی که در بازی با اسپانیا و آلمان داشت پیش میرفت و سعی میکرد از ضد حملات استفاده کند.

نکته قالب توجه در این بازی خطاهای کم بود ، طوری که اولین کارت زرد بازی در دقیقه 90 بازیکن کرواسی دریافت کرد. در ادامه نیز بازی پر فشار دنبال میشد ولی بازی با همان نتیجه 1 بر 1 به اتمام رسید و دو تیم خود را برای وقت های اضافه آماده میکردند.

در نیمه اول وقت های اضافه چیز خاصی از دو تیم شاهد نبودیم و بیشتر در میان زمین در حال گردش بود و موقعیت های نصفه و نیمه روی دروازه ها ایجاد میشد ، کرواسی در پشت محوطه جریمه ژاپن چند بار اقدام به شوت زنی کردند ولی هیچ یک منجر به گل نشد.

بازی در نیمه دوم وقت ها اضافه شروع شد و ژاپن تعویض هایی داشت تا جان تازه ای بگیرد. بازی متعادل پیش میرفت و بیشتر توپ در مرکز زمین بین بازیکنان دو تیم رد و بدل می‌شد.

در نهایت بازی با همان نتیجه 1 بر 1 به اتمام رسید و برای ضربات پنالتی باید خود را آماده کنند.

در ضربات پنالتی این تیم کرواسی بود که بهتر ظاهر شد و قهرمان شماره یک کرواسی دروازه بان این تیم بود و در نهایت این کرواسی بود که ضربات پنالتی را با نتیجه 3 بر 1 پیروز شد و به مرحله بعدی صعود کرد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فوتبال و فوتسال
پربیننده‌ترین اخبار فوتبال و فوتسال
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 20 بهمن، 1401