يكشنبه، 30 ارديبهشت، 1403 | Sunday 19th of May 2024
۱۵:۱۳
رهبری - کد خبر : 16765
شنبه، ۰۵ آذر، ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته بسیج

صبح امروز جمعی از بسیجیان به مناسبت هفته بسیج با رهبر انقلاب دیدار کردند و پای سخنان ایشان نشستند.

سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته بسیج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، صبح امروز جمعی از بسیجیان به مناسبت سالروز فرمان امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج و هفته بسیج با رهبر انقلاب دیدار کردند.

این مراسم با نوحه خوانی ابوذر روحی، خواننده سرود سلام فرمانده و با همخوانی بسیجیان حاضر در جلسه، آغاز شد. در ادامه بخش هایی از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای را مطالعه می‌کنید.

 

برخورد امام با بسیج، مانند برخورد پدر با فرزند بود

مقام معظم رهبری با تبریک هفته بسیج به آحاد مردم فرموند: حسینه ما با نور انگیزه های بسیجی که در شما هست منور شد. هفته بسیج بر همه ملت ایران مبارک باد.بسیج یکی از ابتکارهای مبارک امام بزرگوار (ره) بود ؛ ایشان البته ابتکارات بسیاری داشتند. ابتکاراتی که در زندگی مردم و در تاریخ کشور افتخارات بسیاری را رقم زد.

ایشان ادامه دادند: برکات بسیج به قدری بود که امام در آذر ۶۷ یعنی ۹ سال بعد از تشکیل بسیج خطابه بلندی را در مدح بسیج صادر کردند. امام (ره) در این خطابه با بسیجیان مانند پدری برخود می‌کند که به فرزندان خود عشق می‌ورزد.

رهبر انقلاب با تأکید بر فرمایشات امام راحل افزودند: شما بسیجیان امروز مخاطبان این بیانات امام خمینی (ره) هستیند. امام می‌فرمایند که من دست شما را می‌بوسم ‎؛ در همین بیانیه آذر ۶۷ امام (ره) اعلام بسیج دانشجو و طلبه را می‌کند و این یک معنای خاصی داارد که از دانشجویان و طلاب علوم دینی مطالبه می‌کند که بسیج شوند این معنایش این است که بسیج صرفا برای میدان نظامی نیست بلکه در همه عرصه‌ها از جمله میدان علم بسیج باید حضور داشته باشد. امام بزرگوار با این اقدام یک تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

 

بسیج، یک گفتمان و تفکر است

رهبر معظم انقلاب با اشاره به وقایع تسخیر لانه جاسوسی فرمودند: بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکایی‌ها تهدید عملی و زبانی کردند‎؛ ولی امام (ره) به جای اینکه بترسد و منفعل شود تهدید را به فرصت تبدیل کردند و این موجب شد که میدان نبرد منحصر به نهاد‌های رسمی نباشد. بلکه آحاد ملت حاضر شوند و این یکی از برکات الهی بود که تهدید‌ها را به فرصت تبدیل می‌کرد. بسیجی یک جایگاه نظامی نیست بلکه شانش بالاتر است یک فرهنگ ‏،گفتمان و یک تفکر است؛ این فرهنگ یعنی خدمت بی توقع به ملت و کشور.

رهبر معظم انقلاب در ادامه فرهنگ بسیجی را تشریح کردند و فرمودند: حتی در مواقع بسیاری علیرغم اینکه  به بسیج بودجه نظامی دهند وارد میدان های مختلف می‌شوند ؛فرهنگ بسجی یعنی تا زانو در گل فرو رود تا بتواند سیل را از اتاق های مردم سیل زده پاک کند یعنی خود را در معرض خطر مرگ قرار دهد تا افراد کرونایی را از کرونا پاک کند. به دشمن فرصت ندادن یکی از معیارهای بسیج است. در هر کارزار نظامی و علمی وارد شدند و تمام امکانات را به کار گرفتن فرهنگ بسیج است. بسیجی بودن فرهنگ مجاهدان  گمنام است. اینها حتی مظلوم شدند برای اینکه مظلوم را رهایی بخشند و این را در قضاضای اخیر شاهد بودیم که خود مظلوم واقع شدند تا نگذارند ملت مورد ظلم عده ای جاهل قرار بگیرند .

ایشان افزودند: امروز میلیون ها نفر بسیجی رسمی داریم که در سازمان بسیج رسمی هستند ؛ جوان هایی که در مساجد و مکان های مختلف همان کارهای بسیجی را می‌کنند اما عضو سازمان بسیح نیستند در امتداد این مسیر بسیج در جوامع اسلامی است که زبان دل ما و آنها یکی است. این یادگار امام خمینی (ره) است.

مقام معظم رهبری با اشاره به پویایی انقلاب، تصریح کردند: به کوری چشم آن‌هایی که از انقلاب ابراز بیزاری و براعت می‌کنند حضور بسیج نشان می‌دهد که انقلاب زنده و پویا است. دوم همین روحیه این که گفتیم یعنی کار جهادی بدون توقف و بدون تظاهر و نام و نشان همین در کشور جهش ایجاد می‌کند. کاری که در برابر تحسین و  خود نشان داد باشد برکتی ندارد، اما این کار جهادی و بدون توقف کشور را پیش می‌برد. سوم اینکه بسیج در هر فعالیتی که دارد عنضر منعنویت را در این فعالیت برجسته می‌کند.

 

رژیم صهیونیستی، نماینده غرب در مهمترین منطقه راهبردی دنیا است

رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود به راهبردی بودن منطقه غرب آسیا اشاره کردند و فرمودند: مهمترین عامل حرکت چرخ های صنعتی دنیای غرب به نفت بسته است . مرکز غرب آسیا مرکز ارتباط غرب و شرق است واز نظر جایگاه راهبردی مهترین منطقه است و در این منطقه استعمارگران غربی با غارت کشورهای استعمار زده روی منطقه غرب آسیا توجه خاصی دارند و به همین دلیل هم رژیم غاصب صهیونیستی را به منطقه آوردند. در این منطقه غرب آسیا یک نقطه است که از همه مهمتر است و آن ایران است. زیرا هم ثروتش بیشتر از سایر کشورهاست و هم نقطه وقوع این کشور حساسترین نقطه است .به نوعی این منطقه چهارراه است .

رهبر معظم انقلاب با اشاره به نقش آمریکایی ها در زمان پهلوی بیان کردند: انقدر آمریکایی ها باج خواهی می‌کردند که حتی محمدرضا پهلوی که نوکر بی جیره و مواجب آنها بود را نیز از خود گله مند کردند.البته شوری سابق هم دخالت می‌کرد اما در ایران دخالت نداشت و می‌خواست به وسیله حزب توده در ایران نیز نفوذ کند اما در عین حال غرب مسلط بود.یک حادثه ای پیش امد که یک ضربه مهلکی به این سیاست استعماری وارد کرد قبل از انقلاب نماینده آمریکا به ایران آمد و اعلام کرد که ایران جزیره امن است اما چند ماه بعدش انقلاب شد و آنها را به انزوا برد.

رهبری، انقلاب را سدی مستحکم در برابر حضور استکبار خواندند و فرمودند: با انقلاب اسلامی، یک هویت سازی جدیدی ایجاد شد و کشور هویت وابستگی و آویزان بودن به انگلیس و آمریکا را به استقلال بدل کرد.البته ما به دنبال کودتا نبودیم اما به طور طبیعی انقلاب ما دلهای کشورهای منطقه را دگرگون کرد و بر آنها اثر گذاشت  و در نهضت ملی نفت هم همین اتفاق افتاد. بنابراین غربی‌ها باید به فکر علاج می افتاندند غربی هایی که در این منطقه مسلط بودند باید  ایران را و حکومت انقلابی اش را ساقط می‌کردند و این تنها راهی بود که برای اینها مانده بود.

 

نقشه آمریکایی ها برای نفوذ به 6 کشور به منظور تضعیف ایران

مقام معظم رهبری با برملا کردن دست دشمنان تصریح کردند: آمریکایی‌ها خودشان اعتراف کردند و گفتند که قبل از ایران ۶ کشور هست که باید ساقط شود و بعد از آن ایران ضعیف می‌شود و می‌توان به آن حمله کرد اولی عراق بود. سوریه به خاطر اینکه حافظ اسد از ابتدای جنگ در کنار ما بود و مسیر نفت به دریای مدیترانه را بست بنده در زمان ریاست جمهوری اولین سفرم به سوریه  بود و یعنی ارتباط خوبی داشتیم. سومین لبنان بود، زیرا در آنجا جایگاه‌های مستحکم انقلابی حضور داشتند چهارم لیبی در شمال آفریقا بود‎، زیرا می‌دانستند در مواردی پشتیبان ماست. بعدی سودان بود، زیرا سرانش با ما رفت و آمد داشتند و بعد هم سومالی. این ۶ کشور باید از بین میرفتند و در واقع عمق راهبردی ایران این ۶ کشور بودند که باید در اختیار آمریکا قرار می‌گرفتند و بعد به سراغ ایران می‌آمدند.

ایشان با اشاره به شکست نقشه آمریکا در سه کشور کلیدی منطقه افزودند: ایران در شمال آفریقا مطلقا وارد نشد که دلایلی برای این امر وجود داشت. اما در این سه کشور یعنی عراق و لبنان و سوریه سیاست ایران در آنجا اقدام بزرگی را باعث شد و نتیجه اش شد شکست آمریکا در این سه کشور که می‌خواستند اختیار این سه کشور را در دست بگیرندکه نتوانستند؛ این نقشه‌ای بود که آمریکایی‌ها چند میلیارد دلار پول برای آن  هزینه کردند و ساعت‌ها فکر برای آن شده بود و نماد این موضوع هم شخصی بود به نام حاج قاسم سلیمانی؛ بنابراین معلوم می‌شود که چرا اسم حاج قاسم سلیمانی برای ملت ایران انقدر محبوب است و برای دشمنان ایران انقدر مغضوب است که درود خداوند بر او باد.

 

تبریک رهبر انقلاب به اعضای تیم ملی

رهبر انقلاب با تأکید بر بی فایده بودن مذاکره با آمریکا فرمودند: یک عده‌ای ادعای فهم سیاسی می‌کنند اما در تحلیل‌هایشان در روزنامه‌ها و فضای مجازی می‌گویند اگر میخواهید این اغتشاشات تمام شود باید مشکلتان را با آمریکا حل کنید! آمریکا فقط باج می‌خواهد؛ اگر می‌خواهید مشکلتان حل شود باید به آمریکا باج دهید؛ از درصد غنی سازی شروع می‌کنند تا قانون اساسی! کدام ایرانی باغیرتی حاضر می‌شود چنین باجی بدهد؟ من نمی‌گویم جمهوری اسلامی، هرکس که غیرت ایرانی داشته باشد حاضر به باج دادن به آمریکایی‌ها نیست‎؛ مذاکره با آمریکایی‌ها مشکلی را حل نمی‌کند؛ بله اگر حاضرید از همه خطوط قرمزتان عبور کنید و مدام باج دهید آمریکا با شما کاری ندارد؛ مانند دوران پهلوی اما ما اینهمه شهید دادیم انقلاب کردیم برای این؟ می‌گویند صدای ملت ایران را بشونید صدای رعد آسای ملت ایران در سیزده آبان امسال بلند شد آیا شنیدید؟

مقام معظم رهبری، حضور میلیونی مردم ایران در تشییع جنازه شهید سلیمانی را صدای بلند ملت ایران خواندند و گفتند: مگر از تشیع شهید سلمیانی چقدر گذشته؟ آن  تشیع جنازه بیش از ده میلیونی صدای ملت ایران بود امروز خیل جمعیت مردم در تشیع جنازه شهدا صدای ملت است چرا نمی‌شنوید؟

ایشان با اشاره به جام جهانی و برد شیرین ایران در این رقابت ها فرمودند: دیروز بچه های تیم ملی چشم مردم را روشن کردند، ان‌شاءالله خدا چشمشان را روشن کند.

 

در انتها رهبر انقلاب توصیه هایی را خطاب به بسیجیان عنوان کردند

رهبر انقلاب با تأکید بر لزوم شناخت دشمن خطاب به بسیجیان فرمودند: «بسیجی بمانید و قدر خودتان را بدانید و دشمنانتان را بشناسید. نقشه‌های دشمن را بشناسید. خیلی‌ها در مقابل دشمن غافلگیر می‌شوند. رشد معنوی خودتان را اندازه بگیرید، مراقب باشید که آیا به جلو می‌روید و یا به عقب می‌روید، سعی کنید که به پیش بروید. امروز مهمترین کار دشمن دروغگویی است. خبر دروغ می‌دهند و یک عده هم باور می‌کنند. امروز دشمن بر پایه دروغ‌سازی کار می‌کند. یکی از آسیب‌پذیری های دشمن روشن بینی شماست. اگر شما روشن بین باشید، دشمن آسیب می بیند. از نگاه دشمن، تسلط بر مغزها خیلی ارزشمندتر از تسلط بر سرزمین است. یک عده دروغ نگفتند اما دروغ دشمن را باور کردند.

ایشان مهمترین شیوه دشمن برای جنگ را جعل و دروغ پردازی مطرح کردند و افزودند: جهاد تبیین یکی از مصداق‌هایش این است.  یکی از آسیب پذیری‌های دشمن روشن بینی شماست, سعی کنید که روشن بینی خود را افزایش دهید. تسلط بر مغرها برای دشمن با ارزش تر از تسلط بر سرزمین‌هاست.اگر مغز ملتی ار تصرف کنند آن ملت سرزمین خود را دو ستی به دشمن تقدیم میکند. عده ای بودند که خوشان دروغ نگفتند اما دروغ دشمن را تایید کرند.

ایشان در پایان نسبت به نفوذ دشمن در سازمان بسیج هشدار دادند و گفتند: مراقب نفوذ دشمن در مجموعه بسیج باشید گاهی یک آدم فاسد در لباس یک فرد متدین وارد این مجموعه می‌شود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار رهبری
پربیننده‌ترین اخبار رهبری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 30 ارديبهشت، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!