سه شنبه، 11 بهمن، 1401 | Tuesday 31st of January 2023
۰۷:۵۶
دفاعی - کد خبر : 481
سه شنبه، ۰۲ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

پیشنهاد وحدت سرلشگر باقری برای وحدت عربستان و امارات با ایران

ما با کشورهای اسلامی دشمنی نداریم. عربستان سعودی و امارات که در راس کشورهای توطئه‌کننده علیه ما در منطقه قرار گرفتند راه را گم کردند و بایستی به دامن اسلام بازگردند و به سمت ایران بیایند.

پیشنهاد وحدت سرلشگر باقری برای وحدت عربستان و امارات با ایران

ایران زمین: رییس ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی است. ما با کشورهای اسلامی دشمنی نداریم. عربستان سعودی و امارات که در راس کشورهای توطئه‌کننده علیه ما در منطقه قرار گرفتند راه را گم کردند و بایستی به دامن اسلام بازگردند و به سمت ایران بیایند.


به گزارش ایران‌زمین و به نقل از ایسنا، سردار سرلشکر محمد باقری در آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: امروز ۳۹ سال از آغاز این حادثه بزرگ می‌گذرد اما همچنان به عنوان خاطره‌ای بزرگ در ذهن ملت ایران باقی مانده است. در مجلس شورای اسلامی بخش زیادی از نمایندگان سابقه حضور در جبهه به عنوان رزمنده را در کارنامه خود داشته و عنایت و توجه ویژه‌ای به وضعیت رزمندگان و نیروهای مسلح دارند.کشور عزیز ما ایران کشوری بوده که در طی قرن‌های گذشته به عنوان کشوری ضعیف و عقب مانده مورد شناخت کشورهای دیگر در جهان بوده است و در قرن بیستم به عنوان حلقه‌ای از زنجیره استکبار غربی ماموریت و مسئولیتی غیربومی و واگذار شده از جانب آمریکا و ناتو را برعهده داشته است.


وی در ادامه اظهار کرد: اما در ۴۰ سال اخیر کشور ما با شاخص‌های دیگری در دنیا شناخته شده است. کشور ما در چهار دهه اخیر با شاخص‌هایی مانند انقلاب اسلامی و رهبری بی‌نظیر حضرت امام خمینی (ره) و در ادامه رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری شناخته شده است. کشور ما همان کشوری است که با وجود بی‌طرفی و کارنامه‌ای که تجاوزی در آن نسبت به دیگران دیده نمی‌شود در خلال جنگ‌های روسیه مورد تهاجم قرار گرفت و بخش‌هایی از آن جدا شد. در ادامه در دو جنگ جهانی با وجود اعلام بی‌طرفی مورد تهاجم و تجاوز قرار گرفت و دچار قحطی شد و نیمی از جمعیت خود را از دست داد.

 

درطول دفاع مقدس می‌توان گفت که کشورهای اروپایی از دشمن ما حمایت تسلیحاتی و پشتیبانی سیاسی می‌کردند. کشور آلمان سلاح‌های شیمیایی در اختیار دشمن قرار می‌داد. همین کشورهایی که امروز به بدعهدی خود ادامه می‌دهند و نه تنها به تعهدات برجامی خود عمل نکرده، بلکه بیانیه نیز صادر می‌کنند. تمام این کشورها پشتیبان فرد جانی و خطرناکی مثل صدام بوده‌اند.


باقری تاکید کرد: جنگ هشت ساله  اگر بنا بر روال عادی، جنگ‌ها در جهان پیش می‌رفت حتما ظرف چند هفته یا چند ماه کشور سقوط می‌کرد و در معرض تجاوز و تجزیه قرار می‌گرفت. کشور مهاجم و متجاوز، برخوردار از پول بی‌پایان کشورهای عرب منطقه بود. بنده به یاد دارم روزی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به پادشاه عربستان سعودی اعتراض کرد که شما ۳۵ میلیارد دلار به دشمن ما کمک کردید پادشاه عربستان اذعان کرد که کمک ۵۰ میلیارد دلاری انجام داده است نه تنها پول کشورهای منطقه در اختیار دشمن بود، بلکه زمین و دریای آنها نیز در اختیار دشمن قرار داشت. تعدادی از خلبان‌ها اذعان داشتند که برای تجاوز به ایران از خاک عربستان سعودی عبور می‌کردند. خطوط ریلی و بنادر کویت و عربستان نیز همگی در اختیار صدام بود.


رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تاکید کرد: درطول دفاع مقدس می‌توان گفت که کشورهای اروپایی از دشمن ما حمایت تسلیحاتی و پشتیبانی سیاسی می‌کردند. کشور آلمان سلاح‌های شیمیایی در اختیار دشمن قرار می‌داد. همین کشورهایی که امروز به بدعهدی خود ادامه می‌دهند و نه تنها به تعهدات برجامی خود عمل نکرده، بلکه بیانیه نیز صادر می‌کنند. تمام این کشورها پشتیبان فرد جانی و خطرناکی مثل صدام بوده‌اند. در کنار نیروهای عراقی مزدورانی از کشورهای مختلف علیه ما می‌جنگیدند اما در این سوی خاکریز ملت ایران در حال رهایی از مشکلات دوره طاغوت و در حال ایجاد ثبات بود، اما به طور غافلگیرانه‌ای با چنین تهاجم بزرگی روبه‌رو شد. این ملت غیور دست در دست هم داده و با وحدت کامل و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و دلآوری‌های نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و بسیج توانست صحنه را تغییر دهد. این ملت ایران دشمن را شکست داده و از کشور بیرون کردند.


رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با تاکید بر این‌که در دوران دفاع مقدس بیش از ۲۰۰ هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده تقدیم شد، بیان کرد: این دوران برکات و ذخیره بزرگی برای ملت ایران به همراه داشت. ملت ایران خفت و خواری را هرگز نمی‌پذیرد بلکه این دشمن بود که مجبور به عقب‌نشینی شد. عزت و سربلندی ملت ایران و شهیدان و ایثارگران ایرانی قابل مقایسه با افرادی که در جبهه مقابل علیه ما جنگیدند نیست.  همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند دفاع مقدس گنجینه بی‌نظیری است که باید اکتشاف شده و مورد تحلیل قرار گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که بازدارندگی دفاعی امروز کشور ریشه در دوران دفاع مقدس دارد، بیان کرد: امروز دشمنی دشمنان ما نه تنها تقلیل نشده بلکه تشدید نیز شده است. دلیل عدم تهاجم دشمن به کشور این است که تجربه تاریخی در ذهن دشمن باقی مانده که این ملت چگونه در مقابل تهاجم می‌ایستند و از خود دفاع می‌کنند. این‌که امروز جوانان ما فرهنگ انقلاب را با جان خود عجین کرده‌اند از برکات انقلاب اسلامی است. اگر امروز ملت سوریه در مقابل تروریست‌ها مقاومت می‌کند و کشور خود را آزاد کرده با الگوگیری از دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی است. این‌که ملت عراق سازمان‌هایی نظامی مردم‌نهاد تشکیل می‌دهد و با تروریست‌ها می‌جنگد از دوران دفاع مقدس الگوبرداری کرده است.

به گفته وی، اگر مردم یمن با دست خالی پنج سال در مقابل تجاوز وحشیانه عربستان سعودی و امارات می‌ایستد که از حمایت یکپارچه استکبار غرب برخوردارند و امروز به جایی می‌رسند که با سلاح‌های پیشرفته هواپیمای راهبردی دشمن خود را ساقط می‌کنند و مراکز نفتی آن را مورد اصابت موشک قرار می‌دهند همگی با الگوگیری از دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

تکلیف ما با دشمن شفاف است به دشمن خود یعنی آمریکای مستکبر و صهیونیست صراحتا اعلام می‌کنیم که اگر نیت و یا اقدام متجاوزگرانه‌ای علیه ملت ما انجام دهد با قاطعیت ایستاده و همان رفتاری که با پهپاد متجاوز آمریکایی و یا شناور متخلف انگلیسی انجام شد، صورت خواهد گرفت.


سردار باقری با تاکید بر این‌که دشمن ما امروز از تجاوز نظامی به کشور عاجز است، اظهار کرد: از این‌رو دشمن به فشار اقتصادی و تروریسم اقتصادی روی آورده است ملت ایران با وحدت و یکپارچگی و تبعیت و یکدلی در میان تمام مسئولان و دوری از جناح‌گرایی در مسیر آرمان‌ها و منافع ملی خود گام برمی‌دارد. تکلیف ما با دشمن شفاف است به دشمن خود یعنی آمریکای مستکبر و صهیونیست صراحتا اعلام می‌کنیم که اگر نیت و یا اقدام متجاوزگرانه‌ای علیه ملت ما انجام دهد با قاطعیت ایستاده و همان رفتاری که با پهپاد متجاوز آمریکایی و یا شناور متخلف انگلیسی انجام شد، صورت خواهد گرفت.


وی در پایان گفت: نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی است. ما با کشورهای اسلامی دشمنی نداریم. عربستان سعودی و امارات که در راس کشورهای توطئه‌کننده علیه ما در منطقه قرار گرفتند راه را گم کردند و بایستی به دامن اسلام بازگردند و به سمت ایران بیایند. ایران و عربستان سعودی می‌توانند در کنار یکدیگر آرامش و ثبات را در منطقه رقم بزنند. صنعت دفاعی خودکفای جمهوری اسلامی ایران و روحیه فداکاری ملت ایران متعلق به جهان اسلام است و همه مسلمانان می‌توانند از آن استفاده کنند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 11 بهمن، 1401