300 میلیون دوز از واکسن کرونا قبل از اعلام نتایج بالینی آماده می‌شود

یک شرکت داروسازی تولید واکسن ویروس کرونا در دانشگاه آکسفورد تصمیم دارد، سیصد میلیون دوز از واکسن تحت آزمایش این دانشگاه را قبل از اعلام نتایج آزمایش‌های بالینی تولید کند.
300 میلیون دوز از واکسن کرونا قبل از اعلام نتایج بالینی آماده می‌شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، با شیوع ویروس کووید 19 در سراسر جهان، بسیاری از محققان درصدد تولید دارو یا واکسنی که بتواند این همه‌گیری را مهار کند، برآمدند.

تاکنون بیش از 100 گزینه برای واکسن کرونا اعلام شده است که در مراحل اولیه آزمایش‌های بالینی هستند. ازآنجا که انجام این آزمایش‌ها نیاز به زمانی دست‌کم چند ماهه دارد و همچنین تولید واکسن تایید شده در مقیاس انبوه مستلزم صرف زمان است، لذا انتظار می‌رود که در بهترین حالت تا پایان سال جاری امکان دسترسی به واکسن مهیا شود.

به منظور تسریع روند تولید واکسن، شرکت داروسازی تولید واکسن ویروس کرونا در دانشگاه آکسفورد تصمیم دارد، 300 میلیون دوز از واکسن تحت آزمایش این دانشگاه را قبل از اعلام نتایج آزمایش‌های بالینی تولید کند.

پاسکال سوریوت مدیر ارشد اجرایی شرکت داروسازی آسترازنکا اعلام کرد: تولید واکسن بالقوه دانشگاه آکسفورد را آغاز کرده است.

پیش از آماده شده نتایج آزمایش‌های بالینی واکسن، این شرکت انگلیسی تصمیم بر تولید گسترده واکسن مذکور گرفته است.

شرکت داروسازی آسترازنکا قرار است، بالغ بر دو میلیارد دوز واکسن تجربی دانشگاه آکسفورد را تولید کند.

سویرت می گوید: ما در حال حاضر تولید واکسن ویروس کرونا را آغاز کرده‌ایم و تا زمانی که نتایج بالینی آن ارائه شود، این واکسن آماده مصرف خواهد بود.

مدیر اجرایی شرکت داروسازی انگلیسی می‌گوید: این شرکت  منتظر جواب آزمایش بالینی نخواهد بود و تا آن زمان سیصد میلیون دوز واکسن را آماده خواهد کرد.

این شرکت دارویی همچنین توافق نامه‌هایی مبنی بر ارائه واکسن به کشورهای کم درآمد را امضاء کرده است؛ در صورتی که جواب آزمایش‌های بالینی برای مصرف واکسن مثبت باشد، پخش دوزهای آماده شده آغاز می‌شود.

امتیاز 4.5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه