پیش‌نویس قطعنامه‌ای آلمان علیه الحاق کرانه باختری به اسرائیل

دولت ائتلافی آلمان پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه پیوستن بخشی از کرانه باختری رود اردن به اسرائیل تهیه کرده است.
 پیش‌نویس قطعنامه‌ای آلمان علیه الحاق کرانه باختری به اسرائیل

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،قرار است روز سه‌شنبه در پارلمان آلمان (بوندستاگ) پیش‌نویس قطعنامه‌ای که اتحاد احزاب مسیحی و حزب سوسیال دموکرات این کشور تهیه کرده‌اند به رای گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری آلمان، در این سند آمده است که الحاق مناطق فلسطینی در کرانه‌باختری رود اردن به اسرائیل و گسترش شهرک‌های یهودی‌نشین در این منطقه،خلاف قوانین بین‌المللی است.

دولت آلمان در پیش‌نویس قطعنامه از دولت اسرائیل خواسته است، در تصمیم خود تجدیدنظر کند، زیرا چنین اقدامی پیامد‌های ناخوشایندی برای روند صلح خاورمیانه و ثبات منطقه‌ای خواهد داشت.

انتظار می‌رود که دولت اسرائيل روز یکم نخستین گام اجرای طرح پیوستن حدود ۳۰ درصد از کرانه باختری رود اردن به این کشور را بردارد.

این طرح بر مبنای معامله قرن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده تهیه شده است.

در پیش‌نویس قطعنامه آمده که دولت فدرال آلمان  باید هم‌پیمانان خود در اتحادیه اروپا را متقاعد کند که بحث در باره تحریم‌های یک جانبه یا تهدید به مجازات اسرائیل، هیچ تاثیر سازنده‌ای بر روند صلح یا تفاهم میان اسراییل و فلسطینیان نخواهد داشت.

آلمان روز یکم ژوئیه ریاست شورای اتحادیه اروپا و ریاست شورای امنیت سازمان ملل را به‌عهده می‌گیرد. به همین دلیل دولت فدرال نقش مهمی در واکنش‌های بین‌المللی به الحاق رسمی مناطق اشغالی به اسرائيل خواهد داشت.

حزب سبزها با پیش‌نویس قطعنامه دولت موافقت نکرده و قرار است که روز چهارشنبه قطعنامه‌ جداگانه‌ای به پارلمان ارائه کند.

علت رد طرح احزاب دولتی از جانب سبزها، بخشی از آن است که به راه حل ایجاد یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل پرداخته است.

همچنین احزاب ائتلاف دولتی آلمان با هر گونه اقدامات تنبیهی علیه دولت اسرائیل مخالفند.

امتیاز 4.14/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه