دوشنبه، 15 خرداد، 1402 | Monday 5th of June 2023
۲۱:۰۴
اقتصاد - کد خبر : 1278
چهارشنبه، ۲۰ آذر، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور: نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم

سعید سلطانی سروستانی مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: امسال شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی برای زاد و ولد دام ها در کشورمان داشتیم.در نتیجه با افزایش زاد و ولد دام ها، امسال نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم.

 مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور: نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم

 

به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران، امسال گوشت قرمز مورد نیاز کشور بطور کامل از محل تولید داخلی تامین خواهد شد و دیگر نیازی به واردات آن نداریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایرنا، سعید سلطانی سروستانی مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: امسال شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی برای زاد و ولد دام ها در کشورمان داشتیم.در نتیجه با افزایش زاد و ولد دام ها امسال نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم. برای حمایت از تولید کنند گان داخلی، واردکنندگان گوشت قرمز به جای واردات گوشت که منجر به خروج ارز از کشور می شود باید از تولیدکنند گان و دامداران داخلی خرید کنند.

وی افزود: نرخ دام زنده در هفته های اخیر 25 تا 40 درصد کاهش پیدا کرد یعنی نرخ دام زنده سبک 35 هزار تومان و دام سنگین25 هزار تومان شده است. باید یادآوری کنم که در اوایل سال جاری دام سبک 48 و دام سنگین41 هزار تومان بود یعنی در شرایط فعلی برای مصرف کنندگان، گوشت قرمز هر کیلو 75 هزار تومان و گوشت گوساله 50 هزار تومان باید باشد.

وی با اشاره به اینکه کاهش تقاضای مصرف و جلوگیری از صادرات دام زنده سبب ازدیاد دام زنده در کشور شده، گفت: دامپروران و تولید کنندگان داخلی به این دلیل دچار ضرر و زیان زیادی شده اند و حتی حاشیه سود 10 درصدی نیز الان برای آنها وجود ندارد و همه سود نصیب دلالان می شود. آنها دام را ارزان خریده و با در دست داشتن نبض بازار گوشت قرمز و مدیریت آن گوشت را گران می فروشند. اکنون قیمت گوشت قرمز گوسفند و گوساله بین ارقام 79 تا 125 هزرتومان در جاهای مختلف در نوسان است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور در پایان افزود: با اینکه تهران یکی از شهرهایی است که بالاترین میانگین مصرف گوشت قرمز را دارد اما اکنون بیش از 16 هزار راس دام سنگین روی دست دامداران تهرانی باقی مانده است

 

 

 

 

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 15 خرداد، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!