يكشنبه، 10 مرداد، 1400 | Sunday 1st of August 2021
۰۱:۴۷
دفاعی نظامی - کد خبر : 10503
چهارشنبه، ۲ تير، ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۷

فرمانده معظم کل قوا به شهدای مدافع سلامت نیروهای مسلح نشان شفا اهدا کردند

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به امر فرماندهی معظم کل قوا به خانواده های شهدای مدافع سلامت نشان شفا اهدا کردند

 فرمانده معظم کل قوا به شهدای مدافع سلامت نیروهای مسلح  نشان شفا اهدا کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در آیین اعطای نشان "شفاء" و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و کارکنان فعال نیرو‌های مسلح در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا گفت: به امر فرماندهی معظم کل قوا این مراسم برای قدردانی از مجاهدت و ایثارگری شهدای مدافع سلامت، فرماندهان و مدیرانی که در مسیر مقابله با ویروس کرونا تلاش کردند، برنامه ریزی و برگزار گردیده است و بنده نیز به نیابت از فرماندهی معظم کل قوا در این مراسم جهت اعطای نشان و قدر دانی حضور دارم.

وی با اشاره به حضور پر شکوه مردم در حماسه انتخابات ۲۸ خرداد گفت: ۲۸ خرداد حماسه دیگری از حضور آگاهانه ملت ایران بود که به کوری چشم دشمنان وارد عرصه شدند و با بصیرت سرنوشت کشور را تعیین کردند.

سرلشکر باقری با تاکید بر اهمیت نقش دولت در حل مشکلات گفت: امیدواریم دولت آینده، بتواند به یاری خداوند و با همکاری مردم بهتر از گذشته مشکلات و مسائل کشور را پیگیری کند و در سیاست خارجی با عزت و سربلندی بیشتر و همچنین در حوزه رفاه و امنیت کشور در کنار نیرو‌های مسلح بتواند به خدمت شایسته تری بپردازد.

وی افزود: هنگامی که بیماری کووید۱۹ در کشور ما پدیدار شد می‌توانست مانند بسیاری از کشور‌های پیشرفته موجب غافلگیری و عقب ماندگی بخش‌های بهداشت و درمان زمینه ساز مشکلات دیگر بخش‌های مختلف کشور و سرگردانی مردم شود؛ اما بحمدالله ملت ایران که در دفاع مقدس و سایر صحنه‌های سخت آبدیده هستند، توانستند به خوبی با مسئولیت پذیری و تعامل با بخش بهداشت و درمان کشور بر این مشکل فائق بیایند و سربلند در این عرصه به تلاش خود ادامه دهند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان گفت: با وجود تمامی تحریم‌های جنایتکارانه که حتی حوزه بهداشت و درمان را نیز دربر می‌گرفت، در کشور ما حتی یک روز هم پیش نیامد که بیماری دچار سردرگمی یا کمبود امکانات یا تخت بیمارستانی شود.وی افزود: با الطاف الهی، تمامی مشکلاتی که در این عرصه به وجود آمده است مدیریت و شد و امروز کشور در تراز جهانی حائز عزت، افتخار و سربلندی شده است.

سرلشکر باقری اعطای نشان شفا به مدافعان سلامت را بیانگر رضایت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا از نیرو‌های مسلح دانست و ادامه داد: نیرو‌های مسلح در اجرای امر فرماندهی معظم کل قوا همانند تمامی صحنه‌هایی که کشور با بحران و مشکلی مواجه می‌شد، با قدرت به میدان آمده و در حوزه‌های مختلف، به مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداختند؛ البته نیرو‌های مسلح در عین حال مسئولیت اصلی دفاع و امنیت کشور را نیز عهده دار بودند و در آن عرصه هم لحظه‌ای غفلت نکردند.

وی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح در بخش‌های مختلف وارد عرصه کمک به حوزه بهداشت و درمان شدند، گفت: نیرو‌های مسلح از طریق توسعه تخت‌های بیمارستانی، ایجاد بیمارستان‌های سیار و صحرایی توانستند در آن روز‌های نخست شیوع این بیماری ناشناخته به بخش بهداشت و درمان کشور که تحت فشار مضاعفی قرار گرفته بود به سرعت کمک کنند و زمینه مراقبت، درمان و کنترل بیماری را در سطح کشور فراهم آورند.

وی تصریح کرد: نیرو‌های مسلح در حوزه تحقیق و پژوهش در بخش کیت‌های آزمایشگاهی، ساخت دارو‌های گوناگون، ساخت واکسن پیشگیری و سایر حوزه‌های پیشگیری و درمانی درخشش فراوانی داشتند؛ واکسن میلاد وزارت دفاع امروز در زمره واکسن‌های موفق کشور قلمداد می‌شود که ان شاءالله در آینده نزدیک به مصرف عمومی در سطح کشور خواهد رسید.

وی ادامه داد: همچنین تحقیقاتی که دانشگاه‌های علوم پزشکی سپاه و ارتش و سایر بخش‌ها در موضوع‌های گوناگون پیشگیری و مقابله با این بیماری از خود به نمایش گذاشتند نیز قابل توجه و قدردانی است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به اقدام بسیج مستضعفین در اجرای طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این طرح با حضور انبوه صد‌ها هزار بسیجی قهرمان در سراسر کشور در حوزه کنترل بیماری و عوارض آن و رسیدگی به بیماران و خانواده‌ها به طور شبانه‌روزی انجام گرفته است و همچنان ادامه دارد و توانسته است در کنترل توسعه بیماری و عوارض آن کاملا موفق عمل کند.

وی افزود: در حوزه کمک‌های مومنانه ملت عزیز ایران به سرعت ورود کردند و با مدیریت سازمان بسیج توانستند بسیاری از مشکلات اقشار آسیب پذیر جامعه را کنترل کنند؛ همچنین بسیاری از بخش‌های دیگر نیرو‌های مسلح نیز در این رابطه در کنار دولت قرار گرفته و خدمت رسانی کردند؛ این در حالی است که تمامی مرزها، امور امنیتی کشور، مسائل آموزشی، رزمایش‌ها، مأموریت‌ها و مسئولیت‌های نیرو‌های مسلح بدون حتی یک روز وقفه در حال انجام بوده و هست.

سرلشکر باقری گفت: نیروی انتظامی در برقراری امنیت، مقابله با برخی نابسامانی‌ها در قاچاق کالا، کنترل ترافیک جاده‌ای، ایجاد نظم و انضباط شهری به طور شبانه روز در حال فعالیت است و در سایر زمینه‌هایی که نیرو‌های مسلح در آن ورود کردند، توانستند منشا خدمات ارزشمندی در سطح کشور شوند.

وی ادامه داد: بخش بهداشت و درمان کشور همواره کمک نیرو‌های مسلح را به مثابه یک عامل اساسی در کنترل فشار‌ها و مدیریت مناسب عنوان کرده و قدردان آن هستند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بنده نیز از فرماندهان و همه کارکنان بخش بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح به ویژه خانواده‌های معزز شهدای حوزه سلامت که توانستند چنین خدمت شایسته‌ای را به انجام برسانند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: امر فرماندهی معظم کل قوا در اعطای نشان شفا و تقدیر از فرماندهان و مدیران بیانگر رضایت، ولی امر مسلمین از تلاش‌ها و عملکرد عزیزان ما در این حوزه است که ان شاءالله موجب رحمت و عنایت خداوند متعال نیز خواهد بود.

سرلشکر باقری در پایان با بیان اینکه آرزومندم هرچه زودتر این بیماری از کشور رخت بر بسته و سایه این ویروس منحوس از سراسر جهان کوتاه شود، بیان کرد: ان شاءالله ملت عزیز ما پس از حماسه باشکوه انتخابات در اوج سلامتی و موفقیت بتوانند مسیر ارتقاء و اعتلای انقلاب اسلامی و آرامش سربلندی کشور را به نحو احسن دنبال کنند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی نظامی
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی نظامی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مرداد، 1400
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!
شهریار نبوی
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!

در شرایط فعلی و در آستانه استقرار دولت سیزدهم، رییس جمهور منتخب چالش سختی در مساله آب و کشاورزی فراروی خود می بیند. بحران در خوزستان زنگ خطری است که اگر از آن غفلت شود، استان های دیگر کشور نیز به زودی درگیر خواهند شد. مع الاسف، آنچه در هیاهوهای سیاسی مغفول مانده، نقش محوری وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت بسیار زیاد آن و چالش اتخاذ سیاستهای منسجم در بخش کشاورزی است.