جمعه، 7 مهر، 1402 | Friday 29th of September 2023
۰۵:۲۳
اقتصاد - کد خبر : 1988
سه شنبه، ۰۸ بهمن، ۱۳۹۸ - ۸:۰۰

حدود 13 تا 14 هزار دفترچه اقساط برای مسکن مهر صادر نشده

در شهر جدید پرند 74 هزار واحد مسکن مهر تحویل و یا آماده تحویل است این در حالی است تنها 60 هزار کارت قسط صادر شده است.

 حدود 13 تا 14 هزار دفترچه اقساط برای مسکن مهر صادر نشده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین به نقل از فارس، محسن وطن‌خواهی در پاسخ به اینکه آیا بانک مسکن افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر از 4 درصد به 18 درصد برای متقاضیانی که نسبت به دریافت دفترچه اقساط و تحویل واحدهای مسکونی خود اقدامی نکنند دستورالعملی صادر کرده است یا خیر، گفت: بانک مسکن در خصوص عدم تحویل واحدهای مسکن مهر و فروش اقساطی نگرانی‌هایی داشت به همین منظور این برنامه جدید را به شرکت عمران پرند ابلاغ کرده است. به هر حال این اقدام پیشنهاد بانک مسکن است چرا که گردش مالی تسهیلات مسکن مهر در بانک مسکن است و شرکت عمران پرند فقط حامی مردم بوده و در اخذ و نظارت تسهیلات نقش دارد.

وی افزود: در شهر جدید پرند 74 هزار واحد مسکن مهر تحویل و یا آماده تحویل است این در حالی است تنها 60 هزار کارت قسط صادر شده است پس حدود 13 تا 14 هزار دفترچه اقساط برای واحدهای مسکن مهر صادر نشده است. از روز گذشته که این اطلاعیه به اطلاع متقاضیان مسکن مهر رسیده متقاضیانی که دفترچه قسط تحویل نگرفته و واحدهای خود را تحویل نگرفته بودند به تکاپو افتاده و به کارگزاری مسکن مهر مراجعه کرده‌اند.

وطن‌خواهی افزود: از روز گذشته 200 کارت قسط صادر شده است و به نظر می‌رسد این روند دریافت دفترچه قسط و تحویل واحدها ادامه پیدا کند.

  مدیرعامل شهر جدید پرند با بیان اینکه بانک مسکن مدعی این اقدام بود و آن را پیشنهاد داد و اتفاقاً پیشنهاد خوبی بود، گفت: این اقدام 2 ماه طول می‌کشد و به نظر می‌رسد روند دریافت دفترچه قسط بهتر شود. بنابراین بانک مسکن در پایان سال از ما درخواست داوری خواهد کرد و ما اجازه می‌دهیم که آنها نسبت به واحدهایی که دفترچه قسط دریافت نکرده‌اند تسهیلات را از 4 درصد به 18 درصد افزایش دهند.

وطن‌خواهی تأکید کرد: از نظر قانونی واحدهای مسکن مهر بعد از 85 درصد پیشرفت فیزیکی باید دفترچه قسط بگیرند که اتفاقاً این کار به نفع متقاضیان است چرا که دیگر پیمانکاران نمی‌توانند قیمت واحدها  را افزایش دهند.

وی در پاسخ به اینکه تا پایان سال چه تعداد واحد در شهر پرند افتتاح خواهد شد، گفت: در فاز 6 شهر جدید پرند 4 هزار واحد مسکن مهر افتتاح خواهد شد.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!