گزیده اخبار :

تاکید سازمان بهداشت جهانی بر در دسترس بودن واکسن کووید-19

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی از کشورهای عضو این نهاد خواست تا از ابتکار و برنامه جدید مقابله با ویروس کووید-19 حمایت کنند.
 تاکید سازمان بهداشت جهانی بر در دسترس بودن واکسن کووید-19

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از CNN Turk، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت: دانشمندان در تلاشند تا هر چه زودتر واکسن ، دارو و فن آوری هایی که در مقابله با نوع جدید ویروس کرونا یعنی کووید-19 موثر باشند را تهیه و به مردم دنیا عرضه کنند.

تدروس آدهانوم درکنفرانس مطبوعاتی که دردفترش واقع در ژنو سوئیس برگزار شده و از طریق ویدیو کنفرانس پخش می‌شد، به ارائه اطلاعاتی درباره برنامه جدید سازمان بهداشت جهانی پرداخت و همچنین از کشورها و شرکتها خواست تا در هفتاد و سومین مجمع جهانی بهداشت که از 18 ماه مه در ژنو برگزار می شود، از ابتکار و برنامه جدید این سازمان حمایت کنند

وی با تاکید بر این که رهبران تمامی کشورها باید برای تدوین یک سیاست جدید جهانی برای مقابله با ویروس کووید-19جمع شوند، افزود: همبستگی بین دولتها و بخش خصوصی برای پیدا کردن هر چه سریع‌تر روشهای درمانی ایمن ، مؤثر و مقرون به صرفه ضروری است.

 دبیرکل سازمان بهداشت جهانی هشدار داد: داروها و واکسن هایی که تولید می‌شوند باید به طور یکسان در سطح جهان توزیع شوند زیرا مدل های سنتی بازار توزیع یکسان در مقیاسی که کل جهان را در بربگیرد فراهم نمی کند.

در این جلسه روسای جمهور کاستاریکا و شیلی نیز حضور داشتند و از برنامه جدید سازمان بهداشت جهانی که به طور مشترک آغاز کرده اند، حرف زدند.

کارلوس آلوارادو سوسادا رئیس جمهور کاستاریکا گفت: كووید -19 در همه جای دنیا به یک شکل و روش به مردم حمله می كند برای همین کشورها هم باید به طور مشترک با این ویروس مقابله کنند. بر اساس برنامه مشترک با سازمان بهداشت جهانی، هدف ما ایجاد مرکزی است که تمامی واکسن ها و داروهای ضد ویروس کووید-19 در دسترس تمامی کشورها به طور مشترک قرار بگیرد.

سباستین پینرا رئیس جمهور شیلی نیز خاطرنشان کرد: این بیماری به کشورهای در حال توسعه بیشتر از دیگر کشورها خسارت وارد کرده است.

هفتاد و سومین مجمع جهانی بهداشت که دو روز طول خواهد کشید با حضور نمایندگان 194 کشور عضو برای اولین بار در تاریخ این سازمان با استفاده از ویدئو کنفرانس برگزارخواهد شد.

امتیاز 4.03/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه