گزیده اخبار :

انتشار بیانیه نگران کننده توسط سازمان بهداشت جهانی

بیانیه اخیر سازمان بهداشت جهانی سبب شد تا موج جدیدی از نگرانی و دلهره از عاقبت دنیا در برابر ویروس کووید-19، در بین مردم دنیا پدیدار شود.
 انتشار بیانیه نگران کننده توسط سازمان بهداشت جهانی

پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین در حالی که بیشتر کشورهای دنیا درگیر شیوع ویروس کووید-19 هستند و همه دنبال راهی برای درمان یا کنترل آن می گردند و سازمان داروئی اروپا زمان لازم برای تهیه و ارائه واکسن این بیماری را در بهترین حالت یک سال اعلام کرده، سازمان بهداشت جهانی با انتشار بیانیه ای نگران کننده، همه را شوکه کرد.

 به نقل از CNN Turk، در کنفرانس  مطبوعاتی سومیا سوامیناتا رئیس گروه دانشمندان سازمان بهداشت جهانی که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، وی اعلام کرد که کنترل کامل ویروس کووید-19 ممکن است 5 سال طول بکشد و زمان از بین رفتن ویروس را کسی نمی‌تواند تخمین بزند.

دکتر مایک رایان رئیس واحد اضطراری سازمان بهداشت جهانی نیز اظهار داشت: كسی نمی تواند پیش بینی كند كه این بیماری چه موقع به پایان خواهد رسید زیرا ویروس کووید-19 نوع جدیدی از دسته ویروس های کروناست که برای اولین بار وارد بدن انسان ها شده، به همین دلیل پیش بینی این که چه زمانی ویروس را تحت کنترل خود خواهیم گرفت، بسیار دشوار است.

وی افزود:  ویروس کووید-19 ممکن است ماندگار شده و بومی جوامع دنیا شود مانند ویروس اچ آی وی که از بین نرفت بلکه ما با این ویروس به توافق رسیده و روش های درمانی و پیشگیری را پیدا کردیم. مردم به مانند گذشته از این بیماری نمی ترسند و ما به مبتلایان به ایدز زندگی طولانی و سالم را ارائه می دهیم.

مایک رایان اظهار داشت: بزرگترین امید ما، یافتن واکسنی بسیار موثر است که همه دنیا بتوانند از آن سود ببرند. بیش از 4.3میلیون نفر بیمار مبتلا به ویروس کووید-19 در تمام دنیا ثبت شده و مجموع افرادی که جانشان را از دست داده اند نزدیک به 300 هزار نفر است.  

 

امتیاز 3.19/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه