جمعه، 31 فروردين، 1403 | Friday 19th of April 2024
۲۲:۴۳
بین الملل - کد خبر : 4213
جمعه، ۰۹ خرداد، ۱۳۹۹ - ۹:۰۰

۴۱ میلیون نفر بیکار در آمریکا

تعداد بیکاران در آمریکا از زمان آغاز شیوع کرونا به ۴۱ میلیون نفر رسید.

۴۱ میلیون نفر بیکار در آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،تعداد بیکاران در آمریکا از زمان آغاز شیوع کرونا به ۴۱ میلیون نفر رسید.

تقاضای دریافت بیمه بیکاری از سوی ۲.۱ میلیون نفر ديگر طی هفته گذشته در آمریکا نشان می‌دهد که با وجود بازگشایی برخی موسسات اقتصادی و بازگشت برخی از بیکاران به سر کار خود، هنوز روند اخراج به دلیل رکود ناشی از بحران کرونا ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آمارها نشان می‌دهد که از شروع بحران کرونا در اواسط ماه مارس تاکنون حدود ۴۱ میلیون نفر در آمریکا بیکار شده‌اند.

اداره کار آمریکا در آمارهای جدید خود که روز پنجشنبه هشتم خرداد منتشر شد اعلام کرد که در حال حاضر حدود ۲۱ میلیون نفر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

رقم بیکاری در ماه آوریل ۱۴.۷ درصد بود که بالاترین رقم از زمان رکورد اقتصادی در دهه ۱۹۳۰ محسوب می‌شود و بسیاری از اقتصاددان‌ها پیش‌بینی می‌کنند که در ماه مه به ۲۰ درصد خواهد رسید.

در اکثر ایالت‌های آمریکا فعالیت‌های اقتصادی و بسیاری از مغازه‌ها با در نظر گرفتن مقررات و محدودیت‌های جدید کار خود را از سر گرفته‌اند.

با توجه به استخدام مجدد بسیاری از کارگران که طی ماه‌های گذشته بیکار شده بودند تعداد افرادی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند کاهش یافته است.

تعداد افرادی که برای اولین بار تقاضای بیمه بیکاری داده‌اند هنوز رقم بی‌سابقه‌ای است ولی طی هشت هفته گذشته کاهش یافته است.

علاوه بر افرادی که طی هفته گذشته تقاضای بیمه بیکاری داده‌اند حدود ۱.۲ میلیون نفر از خویش‌فرماها و کارگران شرکت‌های اینترنتی نیز برای اولین بار مشمول دریافت بیمه بیکاری شده‌اند. اداره کار آمریکا این تعداد را در آمارهای خود نگنجانده است.

همزمان با بازگشایی بسیاری از فروشگاه‌ها، اقتصاددان‌ها مشغول بررسی واکنش مصرف‌کنندگان به شرایط جدید هستند. تا زمانی که میزان مصرف شهروندان آمریکا به شرایط قبل از بحران کرونا بازنگردد بعید است بسیاری از فرصت‌های شغلی که در ماه‌های اخیر از بین رفته است احیا شوند.

اطلاعات بانک جی پی مورگان چیس در مورد کارت‌های اعتباری نشان می‌دهد که از زمان توزیع چک‌های کمک هزینه دولتی در نیمه ماه آوریل میزان خرید مردم به مرور افزایش یافته است. میزان خرید مردم در ماه مارس به نسبت دوره زمانی مشابه در سال قبل حدود ۴۰ درصد کاهش یافته بود ولی اکنون تا حدی بهبود یافته و ۲۰ درصد کمتر از ماه مه سال گذشته است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 31 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!