چهارشنبه، 8 تير، 1401 | Wednesday 29th of June 2022
۰۸:۱۲
اجتماعی - کد خبر : 3353
سه شنبه، ۲۶ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

۲۶۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی حدود ۲۶۳ هزار میلیارد تومان است گفت: واگذاری شرکتهای زیان ده دردی از سازمان دوا نمی‌کند.

۲۶۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

حسن صادقی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قرار بود دولت در ازای بدهی خود به تأمین اجتماعی، سهام برخی از شرکت‌ها را واگذار کند، گفت: متأسفانه واگذاری برخی از شرکت‌های کم‌بازده و زیان‌ده فقط باعث ضربه خوردن تأمین اجتماعی شد و به نوعی دولت کلاه سر این سازمان گذاشت که البته آخرین‌بار دولت قبل تعدادی از شرکت‌هایی که برای بنیاد مستضعفان بود، به تأمین اجتماعی داد که بعد از روی کار آمدن دولت فعلی، آنها این شرکت‌ها را پس گرفتند.

وی به باور غلطی که در میان مردم در خصوص سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد، اشاره کرد و گفت: همه فکر می‌کنند که تأمین اجتماعی با وجود شرکت‌هایی که دارد، ثروتمند است در حالی که اگر تمام سود سالانه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) را محاسبه و به سازمان بدهیم، فقط می‌تواند یک یا دو ماه هزینه‌هایش را پرداخت کند.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی «ثروتمندی که فقیر است» باید نامگذاری شود، افزود: در حال حاضر ۳۰ هزار میلیارد تومان کارفرمایان بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی برای پرداخت حق بیمه به سازمان بدهکار هستند که شیوع کرونا نیز باعث شده این حق بیمه‌ها با تأخیر بیشتری پرداخت شود.

صادق به بدهی دولت اشاره کرد و اظهار داشت: از سوی دیگر میزان بدهی دولت به تأمین اجتماعی حدود ۲۶۳ هزار میلیارد تومان است که این مبلغ سالیان سال است که پرداخت نشده و ظلمی در حق کارگران صورت گرفته است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: این بدهی از سال ۵۷ تاکنون برای سه درصد حق بیمه سهم دولت به تأمین اجتماعی پرداخت نشده و هیچ دولتی به تعهدات خود عمل نکرده است. حتی اگر سالیانه مبلغ بسیار کمی از این بدهی‌ها به سازمان پرداخت می‌شد، امروزه شاهد حجم انبوه بدهی نبودیم و دولت نیز برای پرداخت آن با مشکل مواجه نمی‌شد.

وی افزود: در حال حاضر تأمین اجتماعی در مرحله سقوط قرار گرفته و دولت باید به تعهدات خود عمل کند در غیر این صورت با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 8 تير، 1401
زیر پوست سازمان ملل؛ از تجاوز جنسی تا شیوع وبا
تحلیلگر ایران زمین
زیر پوست سازمان ملل؛ از تجاوز جنسی تا شیوع وبا

اخیرا شبکۀ بی‌بی‌سی ۲ مستندی با عنوان «سوت‌زن‌ها؛ زیر پوست سازمان ملل» (The Whistleblowers: Inside the UN) تهیه کرده است که واقعیاتی را دربارۀ فساد نهادینه شده در این سازمان افشا می‌کند. در این‌جا گزارش روزنامۀ گاردین را دربارۀ محتوای تکان‌دهندۀ این مستند می‌خوانید.

شبحی که هنوز در کالبد برجام وجود دارد؛ چرا بایدن در مورد ایران اینقدر از ترامپ می ترسد
تحلیلگر ایران زمین
شبحی که هنوز در کالبد برجام وجود دارد؛ چرا بایدن در مورد ایران اینقدر از ترامپ می ترسد

ایجاد حس بی اعتمادی در بین مقامات ایرانی، ایجاد ترس در جو بایدن و ایجاد نوعی توهم و انتظار در بین متحدان منطقه ای آمریکا، سه تاثیر مخرب ترامپ و دولتش بر سیاست برجامی دولت فعلی آمریکا هستند.

نقش پهپاد در جنگ‌های امروز
محسن شیرپاک
نقش پهپاد در جنگ‌های امروز

تحرکات اخیر در منطقه و جهان در ارتباط با صنایع تولید پهپاد و به‌کارگیری آن در جنگ اوکراین و قره‌باغ و رقابت تولید پهپاد در کشورهای منطقه توسط ایران و اسرائیل، بررسی این موضوع را تبدیل به امری ضروری کرده است.