دوشنبه، 4 تير، 1403 | Monday 24th of June 2024
۰۱:۴۷
اجتماعی - کد خبر : 3353
سه شنبه، ۲۶ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

۲۶۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی حدود ۲۶۳ هزار میلیارد تومان است گفت: واگذاری شرکتهای زیان ده دردی از سازمان دوا نمی‌کند.

۲۶۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

حسن صادقی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قرار بود دولت در ازای بدهی خود به تأمین اجتماعی، سهام برخی از شرکت‌ها را واگذار کند، گفت: متأسفانه واگذاری برخی از شرکت‌های کم‌بازده و زیان‌ده فقط باعث ضربه خوردن تأمین اجتماعی شد و به نوعی دولت کلاه سر این سازمان گذاشت که البته آخرین‌بار دولت قبل تعدادی از شرکت‌هایی که برای بنیاد مستضعفان بود، به تأمین اجتماعی داد که بعد از روی کار آمدن دولت فعلی، آنها این شرکت‌ها را پس گرفتند.

وی به باور غلطی که در میان مردم در خصوص سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد، اشاره کرد و گفت: همه فکر می‌کنند که تأمین اجتماعی با وجود شرکت‌هایی که دارد، ثروتمند است در حالی که اگر تمام سود سالانه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) را محاسبه و به سازمان بدهیم، فقط می‌تواند یک یا دو ماه هزینه‌هایش را پرداخت کند.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی «ثروتمندی که فقیر است» باید نامگذاری شود، افزود: در حال حاضر ۳۰ هزار میلیارد تومان کارفرمایان بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی برای پرداخت حق بیمه به سازمان بدهکار هستند که شیوع کرونا نیز باعث شده این حق بیمه‌ها با تأخیر بیشتری پرداخت شود.

صادق به بدهی دولت اشاره کرد و اظهار داشت: از سوی دیگر میزان بدهی دولت به تأمین اجتماعی حدود ۲۶۳ هزار میلیارد تومان است که این مبلغ سالیان سال است که پرداخت نشده و ظلمی در حق کارگران صورت گرفته است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: این بدهی از سال ۵۷ تاکنون برای سه درصد حق بیمه سهم دولت به تأمین اجتماعی پرداخت نشده و هیچ دولتی به تعهدات خود عمل نکرده است. حتی اگر سالیانه مبلغ بسیار کمی از این بدهی‌ها به سازمان پرداخت می‌شد، امروزه شاهد حجم انبوه بدهی نبودیم و دولت نیز برای پرداخت آن با مشکل مواجه نمی‌شد.

وی افزود: در حال حاضر تأمین اجتماعی در مرحله سقوط قرار گرفته و دولت باید به تعهدات خود عمل کند در غیر این صورت با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 4 تير، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!