گفت و گوی دبیر کل حزب الله با شبکه تلویزیونی المنار

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان: جنگ علیه «کرونا» ممکن است طولانی باشد و نمی‌دانیم که تا چه زمانی ممکن است ادامه یابد.
گفت و گوی دبیر کل حزب الله با شبکه تلویزیونی المنار

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین، دبیر کل حزب الله با شبکه تلویزیونی المنار گفت و گویی را انجام داد.

سید حسن نصرالله در این گفت و گو در باره شیوع ویروس کرونا و سایر مسائل منطقه و جهان پرداخت.

وی در این مصاحبه گفت:

حتی در آمریکا نیز ترس از فروپاشی اجتماعی و امنیتی و بهداشتی وجود دارد و جهان رو به سوی خرید اسلحه پیش رفته است. بنابراین در این شرایط، اوضاع کشورهای آفریقایی چگونه می‌تواند باشد؟ بنابراین باید به سرعت این پرونده را پیش برد و از اتلاف وقت جلوگیری کرد. این مسأله به همکاری همگانی نیاز دارد و نمی‌توان صرفا مسئولیت را بر دوش دولت انداخت. چرا که این پرونده بزرگ‌تر از دولت یا حکومت است.

 لبنان جزئی از جنگ جهانی علیه این ویروس است و همگان در تلاش برای جلوگیری از شیوع و یافتن راهی برای معالجه آن هستند و لبنان نیز باید از تجارب همه کشورها در این زمینه استفاده کند. 

کنترل ویروس کرونا امکان پذیر است و هزینه آن با هزینه جنگ نظامی قابل مقایسه نیست؛ ما از مسائلی بزرگتر از این عبور کرده ایم.باید برنامه ریزی های بیشتر و دقیق تری برای مقابله با کرونا صورت گیرد.

باید مطمئن شویم که همه به محدودیت ها و بسبج عمومی در مقابله با کرونا پایبند هستند.آغاز این تلاش جمعی نویدبخش است و باید طرح های بلند مدت اتخاذ شود.افزایش قیمت و احتکار برخی کالاها به دلیل طمع برخی بازرگانان و محتکرین است.

تمام وزارت خانه‌ها، دستگاه قضائی و دستگاه های امنیتی باید اقدامات قاطعانه ای را در مقابله با افزایش قیمت ها و احتکار انجام دهند.از بازرگانان باشرف می‌خواهم که وارد بازار شده و احتکار بازرگانان طماع را از بین ببرند.

حل مشکل سپرده گذاران کوچک در بانک‌ها یک ضرورت اخلاقی و انسانی است.از بانک‌ها انتظار می‌رود تا اموال سپرده گذاران کوچک را به صاحبانشان بازگرداند.بحران امروز از جنگ تموز ۲۰۰۶ سخت تراست و بانک‌ها باید به کشور کمک کنند.

امتیاز 3.73/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه