يكشنبه، 10 مرداد، 1400 | Sunday 1st of August 2021
۰۲:۰۳
ایران - کد خبر : 11091
سه شنبه، ۲۹ تير، ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۳

گروسی: مذاکره در وین بهتر از صبر کردن است

با توجه به وقفه ایجاد شده در مذاکرات هسته ای ایران، این وقفه آژانس را در وضعیت نامطلوبی قرار داده است.

گروسی: مذاکره در وین بهتر از  صبر کردن است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین،  مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید به این نکته که  مذاکرات بهتر از صبر کردن است، اظهار داشت توقف در مذاکرات درخصوص برنامه هسته ای ایران آژانس را در موقعیت مطلوبی قرار نداده است.

 گروسی گفت: «ما هنوز یک سری سوالات داریم،  مسائلی با ایران هست که در تلاشیم آنها را روشن کنیم. ما مجبوریم صبر کنیم و کار را با تیم جدیدی که بر سر کار می‌آید از نو شروع کنیم.

گروس ی تاکید کرد که قرار است بعد روی کار آمدن دولت جدید در این مذاکرات ادامه پیدا کند و این وقفه آژانس را در موقعیت نامطلوبی قرار داده است. من درباره آژانس حرف می زنم. از دیگران اطلاع ندارم اما تصور می کنم که بهتر است آنها به جای صبر کردن، به مذاکره ادامه دهند.

جمهوری اسلامی ایران  اطلاعات ضبط‌ شده توسط تجهیزات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نزد خود دارد و به آژانس ارائه نکرد است و تا زمانی که مذاکرات به نتیجه نرسید این اطلاعات را تحویل بازرسان آژانس نخواهند داد. بنابراین وضعیت فعلی برای ما نامطلوب است، چراکه این ضمانت‌ها غیررسمی هستند و ما نمی‌دانیم این اتفاق می‌افتد یا خیر اما چاره‌ دیگری نداریم.

مقامات ایران تاکید دارند که  از لحظه ای که آمریکا به تعهدات خود ذیل برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل برگردد و ایران نیز این اقدامات را راستی آزمایی می کند ودر صورت مطلوب بودن شرایط از سرگیری اجرای تعهدات خود را به صورت کامل خواهد داشت. باید صبر کنیم تا دولت جدید مستقر شود.

 

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ایران
پربیننده‌ترین اخبار ایران
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مرداد، 1400
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!
شهریار نبوی
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!

در شرایط فعلی و در آستانه استقرار دولت سیزدهم، رییس جمهور منتخب چالش سختی در مساله آب و کشاورزی فراروی خود می بیند. بحران در خوزستان زنگ خطری است که اگر از آن غفلت شود، استان های دیگر کشور نیز به زودی درگیر خواهند شد. مع الاسف، آنچه در هیاهوهای سیاسی مغفول مانده، نقش محوری وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت بسیار زیاد آن و چالش اتخاذ سیاستهای منسجم در بخش کشاورزی است.