گزیده اخبار :

کیت های ایرانی تشخیص کرونا روانه بازار می شوند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:تا فروردین ماه سال آینده کیت‌های تشخیص بیماری کرونا، ساخت ایرانی روانه بازار می‌شود.
کیت های ایرانی تشخیص کرونا روانه بازار می شوند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تشخیص به موقع بیماری کرونا مهم‌ترین مرحله ورود به درمان بیماری فرداست. ازآنجا که علائم بالینی این بیماری با سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار نزدیک است، برای اطمینان از ابتلای افراد به ویروس کووید_19 باید از امکانات آزمایشگاهی استفاده کرد.

به همین دلیل استفاده از کیت‌های تشخیصی به پزشکان کمک می‌کند تا بیماران مبتلا به این ویروس را شناسایی کنند. درنتیجه، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی از دانش‌بنیان‌های توانمند دعوت کرد تا به حوزه ساخت این کیت‌ها ورود کنند. چندی پیش متخصصان بر آن شدند تا این محصول بسیار مهم را که در این دوران نقش حیاتی در روند جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر کرونا دارد، در داخل کشور تولید کنند.

گفتنی است، در حال حاضر بیماران مبتلا به کرونا توسط کیت‌های تشخیصی که در قالب مساعدت و خرید از طریق سازمان بهداشت جهانی، کشور چین و یونیسف وارد ایران شده‌اند شناسایی می‌شوند؛  پس از انتشار این فراخوان، تعداد بالایی از دانش‌بنیان‌ها برای ساخت این کیت‌ها اعلام آمادگی کردند. ۵۰ شرکت داوطلب شدند که بعد از بررسی‌ها پنج شرکت برای ساخت این کیت‌ها انتخاب و قرارداد با آنها منعقد شد.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام مطلب فوق، گفت: تا فروردین ماه سال آینده این کیت‌های تشخیصی ایرانی روانه بازار می‌شود.

قانعی ضمن اشاره به این مسئله که کیت‌های وارد شده شده از کشورهای دیگر، تا دو ماه آینده کافی هستند بیان داشت: بعد از دو ماه با کمبود کیت‌های تشخیص کرونا مواجه خواهیم شد. به همین دلیل با کمک توانمندی‌های داخلی باید نیاز را مرتفع می‌کنیم.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان با همکاری واحدهای دیگر دست به تولید وسایل پیشگیری و تشخیص ویروس کرونا زده‌اند تا هر چه سریعتر جلوی این اپیدمی گرفته شود. ازآنجا که هنور راه درمانی برای رهایی از ویروس کرونا یافت نشده، لذا تمام متخصصان تاکید بر پیشگیری دارند که با رعایت اصول بهداشت فردی میسر است.

امتیاز 3.92/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه