گزیده اخبار :

کودکان چقدر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟

بررسی گزارش‌های همه‌گیری بیماری کرونا نشان می‌دهد کودکان نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند اما میزان و شدت ابتلای آنها نسبت به بزرگسالان کمتر است.
کودکان چقدر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شواهدی مبنی بر حساسیت بیشتر کودکان در مقابل ویروس کرونا وجود ندارد. بیشتر موارد تایید شده ویروس کرونا در چین، در بزرگسالان رخ داده است. البته این عفونت در کودکان با سنین بسیار پایین نیز گزارش شده است؛ اما از تجارب گذشته نظیر شیوع انواع دیگر ویروس‌های کرونا (مانند سارس و مرس)، به نظر می رسد ابتلا به ویروس کرونا در کودکان شایع نیست.

بر اساس مطالعات صورت گرفته روی بیماران مبتلا به ویروس کرونا، از بیش از ۴۴ هزار مورد تایید شده در چین، تنها ۴۱۶ مورد (کمتر از ۱ درصد)، کودکان نه ساله یا کمتر بودند.

شواهد نشان می‌دهد که در چین، کودکان مبتلا به ویروس کرونا، اغلب علایمی شبیه سرماخوردگی مانند تب، آبریزش بینی و سرفه داشته‌اند. در تعداد کمی نیز علایم دستگاه گوارش (مانند استفراغ و اسهال) گزارش شده است. طبق این گزارش ها، کودکان مبتلا به ویروس کرونا معمولاً علایم خفیفی نشان داده‌اند. در موارد بسیار نادری هم عوارض شدید عفونی مشاهده شده است.

به نظر می رسد احتمال ابتلای کودکان به این عفونت بسیار کمتر از بزرگسالان است و اگر کودکان دچار این عفونت شوند، علایم آن خفیف خواهد بود و کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر در معرض ابتلا هستند. اما به دلیل این‌که کودکان درک درستی از ویروس و روش‌های انتقال آن ندارند، می‌توانند یکی از گروه‌های اصلی انتشاردهنده ویروس بین افراد باشند. بنابراین تعطیلی مدارس، دور نگهداشتن کودکان از افراد آلوده و نیز جلوگیری از حضور کودکان در جامعه در هنگام همه‌گیری، راهبرد مؤثری در مقابل گسترش این ویروس در جامعه است.

بنابراین گزارش‌ها کودکان نیز در معرض ابتلا به کووید_19 هستند لذا، ضروری است مراقبت‌های لازم جهت پیشگیری به آن‌ها آموزش داده شود. کودکان باید بیاموزند که دست‌های خود را چگونه بشورند تا به کووید_19 مبتلا نشوند. همچنین داشتن ژل شستشوی دست، حاوی الکل برایشان مناسب است یا شستشوی مرتب از طریق آب و صابون را فراموش نکنند.

تعطیلی مدارس نیز که در جهت فاصله‌گذاری فیزیکی انجام شد، روشی مناسب جهت جلوگیری از ابتلا به کووید_19 است. والدین باید به کودکان متذکر شوند از تماس دست با صورت جداً خودداری کنند.

 

امتیاز 3.67/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه