کنکور ورودی دانشگاهها در تمام مقاطع برگزار می شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کنکور ورودی دانشگاه ها در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری طبق روال سال های قبل انجام می شود و در صورت لزوم با چند هفته تاخیر برگزار می شود.
کنکور ورودی دانشگاهها در تمام مقاطع برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، دومین نشست کارگروه ویژه آموزش کشورهای عضو یونسکو، به صورت ویدیوکنفرانس و به طور همزمان در سراسر جهان برگزار شد.

علی خاکی صدیق در این نشست مجازی، به تداوم روش های مختلف آموزش های غیرحضوری برای دانش آموزان و دانشجویان کشور، از جمله روش های آموزش مجازی، رادیو تلویزیون، شبکه های اجتماعی و اینترنت، به سه عامل مهم انعطاف پذیری، استاندارد و ترکیبی در برگزاری آزمون ها و امتحانات دانشجویان اشاره کرد که با توجه به شرایط و امکانات موجود در مراکز آموزشی کشور اتخاذ و اجرا خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با رفع شرایط اضطراری بیماری کرونا، وضعیت آموزش و امتحانات دانشجویان کشور به روال عادی خود بازگردد، لکن در غیر این صورت، مکانیزم ها و روش های ترکیبی مختلفی برای برگزاری آزمون ها و امتحانات دانشجویان از جمله ازریابی دانشجویان به صورت الکترونیک توسط استادان، برگزاری آزمون در پایان هر یک از جلسات آموزش مجازی، آزمون های شفاهی از طریق اینترنت، و انجام پروژه های کاری توسط دانشجویان پیش بینی شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: کنکور ورودی دانشگاه ها در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری طبق روال سال های قبل انجام می شود و در صورت لزوم با چند هفته تاخیر برگزار خواهد شد.

گفتنی است ۱۲ کشور و از جمله کشور ایران، در خط اول گفتمان و تعامل بین المللی با یونسکو در موضوع کرونا هستند.

 

امتیاز 3.48/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه