شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۱۲:۵۵
فناوری - کد خبر : 3524
پنجشنبه، ۴ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵

کنترل بیماران مبتلا به کرونا با مچ‌بند هوشمند در هندوستان

استفاده از سیستم جدید امنیت بسیاری از شهروندان هندوستانی را با خطر جدی مواجه می کند.کنترل بیماران مبتلا به کرونا با مچ‌بند هوشمند در هندوستان

کنترل بیماران مبتلا به کرونا با مچ‌بند هوشمند در هندوستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، کشور هند با وجود اعمال قرنطینه 21 روزه بازهم با ویروس کرونا درگیر است. از این رو دولت این کشور برای کنترل بیماران مبتلا به کرونا قصد دارد از مچ‌بند های هوشمند استفاده کند، دولت هندوستان درپی تولید هزاران عدد از این مچ‌یند های هوشمند می باشد تا بر افراد مبتلا نظارت کند.

البته این افراد ممکن است در بیمارستان بستری بوده یا در خانه قرنطینه باشند، ایده این طرح یک راه حل سخت افزاری به همراه اپلیکیشن می باشد که اطلاعات مکانی بیماران و افرادی که با آنها در ارتباط هستند را جمع آوری می کند و این اطلاعات در اختیار دولت قرار می گیرد. این مچ‌بند باید قادر به انجام کارهایی از قبیل شناسایی افرادی که با بیمار در تماس هستند، مکان هایی که فرد مبتلا می رود و شناسایی محل اقامت وی باشد.

برخی از قابلیت ها و اقداماتی که مچ‌بند هوشمند دارد، حریم شخصی افراد را زیر سوال می برد و البته بسیاری از آن قابلیت ها از امکان عملی شدن دشواری برخوردارند. اگر این دستبند قادر به جمع آوری اطلاعات زیادی باشد شاید بتواند دوستان و اطرافیان بیمار را شناسایی کند، این اطلاعات به صورت ناشناس جمع آوری می شوند اما امکان شناسایی بیماران بوسیله داده های مکانی وجود دارد. هرچند درحال حاضر ابهامات متعددی راجب اطلاعات جمع آوری شده وجود دارد ، به عنوان مثال مدت زمان نگهداری این اطلاعات توسط دولت معلوم نیست و مشخص نشده در آینده چه استفاده ای از آنها می شود. با در نظر گرفتن این موارد، استفاده از سیستم جدید امنیت بسیاری از شهروندان هندوستانی را با خطر جدی مواجه می کند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.