يكشنبه، 10 مرداد، 1400 | Sunday 1st of August 2021
۰۱:۵۸
فناوری - کد خبر : 3158
يكشنبه، ۱۷ فروردين، ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸

کمک گوگل به مقامات بهداشتی برای کنترل شهروندان

اطلاعات گوگل از موقعیت مکانی کاربران ، منبع اطلاعاتی مناسبی را برای مقامات بهداشت عمومی فراهم کرده تا پیروی شهروندان از قوانین قرنطینه را ارزیابی کنند

کمک گوگل به مقامات بهداشتی برای کنترل شهروندان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از دیلی میل، شرکت گوگل در یک اقدام جدید با استفاده از اطلاعات به دست آمده از دستگاه های کاربران نشان می دهد که کشورهای مختلف و مناطق آنها چه واکنشی به قرنطینه نشان داده اند. در همین زمینه گوگل درپی مقایسه اطلاعات جنع آوری شده کنونی با اطلاعات قبل از پاندمیک کرونا است، این اطلاعات مربوط به 131 کشور می باشد که حتی تردد افراد به مغازه ها، محل کار، ایستگاه های حمل و نقل، داروخانه ها و پارک ها را نشان می دهد. نکته قابل توجه این است که هیچ اطلاعاتی در مورد کشور چین وجود ندارد چراکه فعالیت گوگل در این کشور ممنوع می باشد، در مورد دیگر کشورهایی که به شدت درگیر کرونا هستند از جمله منطقه لمباردی در شمال ایتالیا، نیویورک، اسپانیا و لندن اطلاعات نشان از کاهش قابل توجه تردد ها دارد.

فعالیت های تفریحی و خرده فروشی در منطقه لمباردی ایتالیا به میزان 95 درصد کاهش یافته و تجمع مردم در پارک های مادرید هم تا 92 درصد کم شده است، در این دو منطقه در مجموع 12 هزار نفر بر اثر کرونا جان باخته اند. در شهرهای لندن و نیویورک که مرکز شیوع ویروس کرونا در انگلستان و آمریکا به شمار می روند، فعالیت و تردد کاهش چشمگیر داشته است. براساس اطلاعات گوگل رفت و آمد ساکنان لندن 80 درصد کاهش داشته و تردد به سوپرمارکت ها در نیویورک هم 32 درصد کم شده است.

اطلاعات گوگل از موقعیت مکانی کاربران ، منبع اطلاعاتی مناسبی را برای مقامات بهداشت عمومی فراهم کرده تا پیروی شهروندان از قوانین قرنطینه را ارزیابی کنند. به جز گوگل، فیسبوک هم اطلاعات موقعیت مکانی کاربرانش را به اشتراک گذاشته و البته این اطلاعات به صورت عمومی قابل دسترسی نیست.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مرداد، 1400
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!
شهریار نبوی
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!

در شرایط فعلی و در آستانه استقرار دولت سیزدهم، رییس جمهور منتخب چالش سختی در مساله آب و کشاورزی فراروی خود می بیند. بحران در خوزستان زنگ خطری است که اگر از آن غفلت شود، استان های دیگر کشور نیز به زودی درگیر خواهند شد. مع الاسف، آنچه در هیاهوهای سیاسی مغفول مانده، نقش محوری وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت بسیار زیاد آن و چالش اتخاذ سیاستهای منسجم در بخش کشاورزی است.