دوشنبه، 27 دي، 1400 | Monday 17th of January 2022
۱۵:۲۴
فناوری - کد خبر : 3262
پنجشنبه، ۲۱ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

کمک بزرگ مدیرعامل توئیتر برای مقابله با کرونا در سراسر جهان؛ یک میلیارد دلار!

وی می گوید این مبلغ به طور عمومی قابل ردیابی و نظارت خواهد بود

کمک بزرگ مدیرعامل توئیتر برای مقابله با کرونا در سراسر جهان؛ یک میلیارد دلار!

مدیرعامل توئیتر و اسکوئر(یک سرویس پرداخت دیجیتالی) اعلام کرد که مبلغ یک میلیارد دلار از سهام خود در اسکوئر را برای کمک به مقابله با ویروس کرونا در سراسر جهان اهدا می کند. جک دورسی این خبر را در اکانت توئیتری خود تایید و عنوان داشت این مبلغ در حدود 28 درصد از خالص دارایی های فعلی وی می باشد(مبلغی در حدود 3.6 میلیارد دلار) ، هرچند دورسی پیش از این هم کمک های مردمی داشته اما این مهمترین کمک بشردوستانه وی محسوب می گردد.

مدیرعامل توئتیر از نظر میزان سرمایه هیچگاه با بیل گیتس(موسس مایکروسافت)، مارک زاگربرگ(مدیرعامل فیسبوک) و یا جف بزوس(مدیرعامل آمازون) قابل مقایسه نیست، اما به لطف سهامی که در توئیتر و اسکوئر دارد خود را به عنوان یکی از میلیاردر های دنیای فناوری مطرح کرده است.

دورسی کمک های بشردوستانه خود را در قالب صندوق خیریه Start Small ارائه می کند اما تاکنون سابقه نداشته به صورت آشکار بخش عمده ای از سرمایه خود را برای کمک به بشریت اختصاص دهد. علاوه بر این محل هزینه کرد این صدوق خیریه هم اعلام نمی شد، اما در مورد کمک یک میلیارد دلاری او قضیه متفاوت است. وی می گوید این مبلغ به طور عمومی قابل ردیابی و نظارت خواهد بود،  از این رو وی یک صفحه گسترده گوگل را نیز منتشر کرده که موجب پیگیری عموم مردم از محل صرف هزینه ها می شود. در نخستین گام کمک ها هم مبلغ 100 هزار دلار به صندوق غذایی آمریکا اهدا شد، مدیرعامل توئیتر می گوید که پس از پشت سر گذاشتن بحران کووید-19 تمرکز صندوق Start Small به آموزش دختران و بهداشت آنان خواهد بود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 27 دي، 1400
پیدا و پنهان روابط ایران و روسیه
محسن شیرپاک
پیدا و پنهان روابط ایران و روسیه

انتقال اخیر جنگنده های سوخو روسیه برای شرکت درمسابقات هوایی در امارات از طریق حریم هوایی ایران و استفاده پایگاه هوایی شهید نوژه ایران برای بمباران اهداف در سرتاسر سوریه، تحولی جدید و چشمگیر در تاریخ روابط روسیه و ایران است.

نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان
محسن شیرپاک
نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان

جنگ دوم ۴۴ روزه قره باغ که در ۶مهر۱۳۹۹ آغاز شد، نه تنها برای ارمنستان و آذربایجان بلکه نقطه عطفی در موازنه سیاسی و نظامی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در گیر در قفقاز جنوبی بود، به ارتقای بیشتر ترکیه به عنوان یک قدرت منطقه‌ای کمک کرد، محدودیت‌هایی را برای نفوذ روسیه در قفقاز ایجاد و میزان علاقه واقعی ایالات متحده، اسرائیل و کشور‌های اتحادیه اروپا را در قفقاز نشان داد.