دوشنبه، 27 دي، 1400 | Monday 17th of January 2022
۰۵:۰۹
اجتماعی - کد خبر : 3422
جمعه، ۲۹ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

کشف ۳ میلیاردی آدامس و شکلات خارجی قاچاق در جنوب پایتخت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف ۲۰ هزار و ۲۲۰ بسته آدامس و ۲۴ هزار و ۳۳۶ عدد شکلات خارجی قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال در جنوب پایتخت خبر داد.

کشف ۳ میلیاردی آدامس و شکلات خارجی قاچاق در جنوب پایتخت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، سرهنگ نعمت اله علیپور گفت: با دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی مقادیری کالا و اقلام خوراکی- غذایی قاچاق در پاساژی در جنوب تهران دپو و جمع آوری می‌کند و سپس به بازار مصرف بدون بررسی‌های غذایی توزیع می‌کند، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت عمومی قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلام اعزام شدند.

وی عنوان کرد: کارآگاهان در تحقیقات اولیه دریافتند پاساژ اعلامی، از جمله پاساژهای غیر فعال و متروکه بوده و عرضه و توزیع کالا در این پاساژ به صورت غیر مجازاست.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تردد افراد به این پاساژ در کنترل کارآگاهان قرار گرفت، ادامه داد: با هماهنگی‌های قضائی پاساژ مورد بازرسی قرار گرفت که مأموران در وسط راهرو پاساژ با بسته‌های اقلام خوراکی مواجه شدند.

رئیس پلیس امینت اقتصادی با اشاره به اینکه در بررسی‌های تکمیلی کارآگاهان موفق شدند مقادیری آدامس و شکلات خارجی که در پشت نوشیدنی مجاز جاساز شده بود کشف کنند، افزود: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، مالک این اموال شناسایی و با دعوت پلیس متهم به محل پاساژ مراجعه ولی عاجز از ارائه مدارک و مستندات گمرکی و فاکتورهای خرید بود.

وی بیان داشت: متهم به همراه اموال قاچاق کشف شده شامل: ۲۰ هزار و ۲۲۰ بسته آدامس، ۲۴ هزار و ۳۳۶ عدد شکلات خارجی برای تحقیقات نهایی به پلیس امنیت اقتصادی انتقال یافت.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۳ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، به شهروندان گفت: خارجی بودن یک کالا دال بر کیفیت بالای آن محصول نبوده و احتمال دارد این کالاها تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته باشند که با تغییراتی در تاریخ مصرف و یا با بسته بندی جدید وارد چرخه مصرف می‌شوند که قطعاً سلامت جامعه را با مخاطره همراه می‌سازد، شایسته است در خریدهای خود دقت بیشتری داشته و ضمن خرید کالای مورد نیاز خود از مراکز معتبر، هر گونه موارد مشکوک را به پلیس ۱۱۰ گزارش تا در کمترین زمان ممکن با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 27 دي، 1400
پیدا و پنهان روابط ایران و روسیه
محسن شیرپاک
پیدا و پنهان روابط ایران و روسیه

انتقال اخیر جنگنده های سوخو روسیه برای شرکت درمسابقات هوایی در امارات از طریق حریم هوایی ایران و استفاده پایگاه هوایی شهید نوژه ایران برای بمباران اهداف در سرتاسر سوریه، تحولی جدید و چشمگیر در تاریخ روابط روسیه و ایران است.

نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان
محسن شیرپاک
نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان

جنگ دوم ۴۴ روزه قره باغ که در ۶مهر۱۳۹۹ آغاز شد، نه تنها برای ارمنستان و آذربایجان بلکه نقطه عطفی در موازنه سیاسی و نظامی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در گیر در قفقاز جنوبی بود، به ارتقای بیشتر ترکیه به عنوان یک قدرت منطقه‌ای کمک کرد، محدودیت‌هایی را برای نفوذ روسیه در قفقاز ایجاد و میزان علاقه واقعی ایالات متحده، اسرائیل و کشور‌های اتحادیه اروپا را در قفقاز نشان داد.