کشف نقطه ای از مغز که کلید خاموش کردن درد است!

این کشف تازه می تواند به توسعه موج تازه ای از داروهای مسکن برای انسان ها کمک کند.
کشف نقطه ای از مغز که کلید خاموش کردن درد است!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از دیلی میل،  گروهی از محققان آمریکایی مدعی شده اند که منطقه کوچکی در مغز موش ها یافته اند که می تواند مانند کلید برق احساس درد را خاموش کند. این قسمت از مغز که "آمیگدال" نام گذاری شده، یک خوشه بادامی شکل از اعصاب است که در هر طرف مغز وجود دارد و می تواند بخش های مختلفی که درد را پردازش می کنند روشن کند.

این کشف به توسعه داروهای مسکن منجر خواهد شد

فعال کردن اعصاب CeAga در آزمایش ها به طور قابل توجهی سیگنال های ناراحتی را در موش هایی را کاهش داد که برای ایجاد احساس درد تحریک شده بودند. البته آمیگدال در مغز موش ها خیلی بزرگتر از نمونه انسانی است اما احتمال مشابه بودن سیستم کنترل درد انسان ها بسیار زیاد است. این کشف تازه می تواند به توسعه موج تازه ای از داروهای مسکن برای انسان ها کمک کند. 

استاد دانشگاه دوک در کارولینای شمالی "فانگ وانگ" در این مورد اظهار داشت:

"درد واکنشی پیچیده در مغز است، درمان درد به تمام فرآیندهای مغزی وابسته است که در مناطق مختلفی از آن قرار دارند و دسترسی به آنها کار مشکلی است. اما فعال سازی یک غده کلیدی که به طور طبیعی سیگنال هایی را به مناطق پردازش درد ارسال می کند، به احتمال زیاد روش کارآمدی خواهد بود."

براساس اظهارات وانگ، بیشتر مطالعات گذشته روی مناطقی از مغز تمرکز داشتند که با درد روشن می شوند. در این تحقیق ادعا شده است که آمیگدال در منطقه ای از مغز قرار دارند که افراد کمی ان را به عنوان مرکز ضد درد بدن بررسی کرده اند. دلیل این امر هم وجود احساسات و واکنش های منفی مانند اضطراب در این منطقه است.

امتیاز 3.61/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه