کشف سیاره ای جدید که شباهت زیادی به زمین دارد

هر مدار سیاره KOI-456.04 دور ستاره اش 378 روز طول می کشد و در فاصله 3 هزار سال نوری زمین قرار دارد
کشف سیاره ای جدید که شباهت زیادی به زمین دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از انگجت، دانشمندان به تازگی یک سیاره در خارج از منظومه شمسی را رصد کرده اند که مشابه زمی و اندازه آن تقریبا یک و نیم برابر آن است. این سیاره با استفاده از اطلاعات تلسکوپ کپلر کشف شده است، ستاره شناسان پیش از این سیارات شبیه به زمین را پیدا کرده اند اما معمولا این سیارات در اطراف ستاره های سرخ کشف می شوند که این یک مشکل بزرگ به شمار می آید زیرا سیارات را غیرقابل سکونت می کند. 

سیاره جدید ویژگی بهتری نسبت به زمین دارد

در پژوهش های جدید به نظر می رسد یک سیاره مشابه زمین کشف شده که ویژگی های بهتری نسبت به سایر سیاره های مشابه زمین دارد، محققان از طریق MIT Technology Review یک سیاره به نام KOI-456.04 را پیدا کرده اند که در حال چرخش یک ستاره میزبان است و 93 درصد نوری که به سیاره می تابد مربوط به این سیاره است. 

کشف این سیاره به طور رسمی اعلام نشده است

هر مدار سیاره KOI-456.04 دور ستاره اش 378 روز طول می کشد و در فاصله 3 هزار سال نوری زمین قرار دارد، این تیم با استفاده از دو الگوریتم جدید با هدف بررسی میزان روشنایی ستاره، این سیاره جدید را پیدا کرد. از آنجایی که محققان تنها 85 درصد اطمینان دارند کشف جدید آنها واقعا یک سیاره است، هنوز آن را به طور رسمی اعلام نکرده اند و منتظر تحقیقات مستقیمی هستند که توسط تلسکوپ جیمز وب صورت خواهد گرفت.

امتیاز 3.92/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه