گزیده اخبار :

کرونا موجب ریزش مو می‌شود

یک متخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر این که تظاهرات بالینی کرونا مدام در حال تغییر است، گفت: کووید 19 حتی ممکن است سبب ریزش مو و کچلی شود، اما این موارد نادر هستند.
کرونا موجب ریزش مو می‌شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، در آغاز شیوع کووید 19 تنها برخی علائم بالینی از ابتلا به این ویروس از سوی محققان و نهادهای معتبر سلامتی اعلام شده بود. با گذشت زمان و شناخت بیشتر محققان از این ویروس نوظهور، بر تعداد این علائم افزوده شد.

برخی از این نشانه‌های بالینی به شدت دور از ذهن تلقی می‌شوند. به تازگی یکی از علائم بسیار نادر و عجیب از ابتلا به کووید 19 مشخص شده است. 

فرد مبتلا ممکن است در اثر آلوده شدن به این ویروس دچار ریز مو تا حد تاسی بشود.

دکتر مسعود مردانی با بیان اینکه ویروس کرونا به هیچ عنوان ضعیف نشده است، گفت: تنها تظاهرات بالینی بیماری تغییر کرده است. هرچه تعداد مریض در دنیا زیاد شود، موارد تظاهرات متفاوت بالینی بیماری را بیشتر شاهد هستیم.

وی افزود: زمانی می‌گفتیم تب مالت بیماری هزار چهره است، اما الان باید بگوییم کووید۱۹ بیماری هزار و یک چهره است. حتی می‌تواند سبب ریزش مو و کچلی شود؛ البته این موارد نادر است. 

مردانی ادامه داد: برای مثال مدتی قبل سندوم کاوازاکی سر و صدای زیادی به پا کرد و اعلام کردیم این بیماری سالیان زیادی است که وجود دارد و اکنون تنها چند مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که شباهت با سندروم کاوازاکی دارد؛ در حالی که این دو بیماری از یکدیگر جدا هستند و تفاوت دارند.

امتیاز 4/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه