کرونا اجراهای تئاتر رویال شکسپیر را لغو کرد

شرکت تئاتر «رویال شکسپیر» تمام اجراهای برنامه‌ریزی شده خود را برای سال ۲۰۲۰، به دلیل شیوع ویروس کرونا، لغو و یا به زمان دیگری موکول کرد.
کرونا اجراهای تئاتر رویال شکسپیر را لغو کرد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، با شیوع ویروس کووید 19 بیشتر نهادهای هنری و فرهنگی فعالیت خود را لغو کرده یا به در دنیای مجازی و به‌صورت آنلاین به بخشی از فعالیت خود ادامه دادند.

این تصمیم به دلیل جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کووید 19 اتخاذ شد که در حال حاضر به بزرگترین بحران جامعه بشری مبدل گشته است. 

با این‌حال برخی از فعالیت‌ها که مستلزم حضور مخاطب است از جمله تئاتر به طور گسترده تعطیل شد و هنرمندان هنرهای نمایشی بیش از پیش خانه‌نشینی را تجربه کردند. این اتفاق پدیده‌ای متخص به جغرافیای خاص نیست و سراسر دنیای هنر را در هر گوشه از جهان تحت تاثیر قرار داده است. 

در همین راستا، شرکت انگلیسی رویال شکسپیر (Royal Shakespeare Company) اعلام کرد که با ادامه مقررات قرنطینه در انگلستان و در راستای توصیه‌های دولت لندن مبنی بر لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تغییراتی را در برنامه اجراهای خود در سال جاری میلادی اعمال کرده است.

بدین ترتیب، تمام اجراهای باقی مانده از نمایشنامه‌های حکایت زمستان (The Winter's Tale) و کمدی اشتباهات (The Comedy of Errors) که برای فصل تابستان برنامه‌ریزی شده بود، به زمان دیگری موکول شدند.

از اجراهایی که قرار بود پاییز و زمستان ۲۰۲۰ روی صحنه بروند نیز بخش اول و دوم جنگ رُزها (The Wars of The Roses) به پاییز ۲۰۲۱، موزیکال جدید فیل شعبده‌باز (The Magician’s Elephant) به زمستان ۲۰۲۱ و تور شب دوازدهم به زمانی در سال آینده میلادی موکول شد.

شرکت رویال شکسپیر که بیش‌تر به اجرای نمایشنامه‌های شکسپیر و دیگر نمایشنامه‌نویسان عصر الیزابت و جاکوب شناخته می‌شود، از زمان اعمال مقررات قرنطینه تاکنون، ۹۰ درصد از کارکنان خود را به مرخصی اجباری فرستاده است اما با وجود تعطیلی‌ها همچنان در فضای آنلاین اجراها، رویدادها و فعالیت‌های آموزشی خود را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد.

امتیاز 4.7/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه