کروناویروس همچنان با قدرت در حال گسترش است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در پاسخ به ادعای یک پزشک ایتالیایی اعلام کرد: کروناویروس همچنان با قدرت در حال گسترش است.
کروناویروس همچنان با قدرت در حال گسترش است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، درکشورهایی که شیب ابتلای افراد به کووید 19 به صورت نزولی درآمده است و همچنین میزان ابتلا و تلفات ناشی از کرونا در حال کاهش شده،  منع‌های قرنطینه خانگی برداشته شده است و فاصله‌گذاری فیزیکی کمتر رعایت می‌شود.

به‌همین دلیل این گمان پیش آمده است که با آغاز ماه‌های گرم سال، خطرابتلا به کرونا کم شده و مردم می‌توانند زندگی خود را به صورت عادی ادامه دهند. 

به همین سبب یک پزشک ایتالیایی اعلام کرده از شدت بیماری کووید 19 کاسته شده است. 

سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به این پزشک و جهت جلوگیری از گمراه شدن مردم روز گذشته (دوشنبه) در پاسخ به ادعای این پزشک ایتالیایی بیان کرد: قدرت بیماری‌زا بودن کروناویروس جدید کاهش پیدا نکرده است.

«آلبرتو زاگریلو» پزشک ایتالیایی ادعا کرده بود که در حقیقت کروناویروس دیگر در این کشور وجود ندارد.

دکتر مایک رایان از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطرات ترویج این باور که از قدرت کروناویروس کاسته شده هشدار داد.

او گفت: این ویروس جدید در میان جمعیت انسانی به دو روش عمل می‌کند. ممکن است ویروس تکامل پیدا کند و از قدرت بیماری‌زا بودن آن کاسته شود یا این احتمال وجود دارد ویروس با شدت بیشتری شیوع پیدا کند.

این کارشناس سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: امکان بقای ویروس در شرایطی است که بتواند بین افراد انتقال پیدا کند و باید هوشیار بود کروناویروس همچنان عامل بیماری و مرگ است.

امتیاز 4.86/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه