گزیده اخبار :

کرونا، خطرناکتر از گفته ها

بنابر یافته‌های جدید، ما با بیماری مشابه آنفلوانزای فصلی سر و کار نداریم. بیماری کووید۱۹بسیار خطرناکتر است.
کرونا، خطرناکتر از گفته ها

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، با مشاهده ویروس جدید کرونا، کووید_19 به سرعت اطلاعاتی در مورد آن گسترش یافت که برخی به دلیل ناشناس بودن این  ویروس، مردود شده و نادرست اعلام شد. یکی از این گونه اطلاعات، خطرناک نبودن کووید۱۹ در مقایسه با ویروس آنفولانزا بود. درخال حاضر، با اطلاعاتی که محققان به دست آورده‌اند مشخص شده که این ویروس از آنفولازا خطرناکتر و مرگبارتر است. 

علائم بالینی آنفولانزا و کووید_19 بسیار شبیه به هم هستند اما در مقایسه با آنفولانزا کووید_19 بسیار سریع‌تر از فردی به فرد دیگر انتقال می‌یابد. تعداد افرادی که یک بیمار مبتلا به آنفلوانزا می تواند مبتلا کند، ۱.۳ است. درحالیکه در بیماری کووید ۱۹، یک بیمار می تواند دو الی ۲.۵ نفر را بیمار کند. این یعنی در زمانی که یک بیمار آنفلوانزا ۵۰ نفر را بیمار می کند، یک بیمار مبتلا به کووید۱۹، بیش از ۲۰۰۰ نفر را مبتلا خواهد کرد.

در عین حال دوره کمون بیماری کووید۱۹ می تواند تا ۱۴ روز باشد، اما در آنفلوانزا دوره کمون بیماری بین یک تا دو روز است.

همچنین مرگ و میر در بیماری آنفلوانزا ۰.۱ درصد بوده، اما میزان مرگ در بیماری کووید۱۹، حدود یک تا سه درصد است که به معنای ۱۰ تا ۳۰ برابر مرگ و میر بیشتر خواهد بود.

از طرفی ایمنی نسبی در جامعه در برابر آنفلوانزا برقرار است و این ایمنی گسترش بیماری را کاهش می دهد، اما در مورد  کووید۱۹ باید گفت که تقریبا تمام انسان ها مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

به این ترتیب ما با بیماری مشابه آنفلوانزای فصلی سر و کار نداریم.  بیماری   کووید۱۹بسیار خطرناکتر است.

امتیاز 3.42/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه