کره شمالی برای دومین بار در سال ۲۰۲۰ دست به پرتاب موشک زد

کره شمالی امروز سه راکت کوتاه برد شلیک کرد.
کره شمالی برای دومین بار در سال ۲۰۲۰ دست به پرتاب موشک زد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،کره شمالی امروز سه راکت کوتاه برد شلیک کرد.این دومین آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ طی یک هفته بود و در حالی انجام گرفت که آن کشور احتمالا در حال مبارزه با شیوع بالقوه فاجعه‌بار ویروس کرونا است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی از چند پرتابگر در شهر سوندوک در استان هامگیونگ در شرق آن کشور برای شلیک پرتابه های کوتاه برد استفاده کرده است. این موشک‌‌ها در ارتفاع حداکثر ۵۰ کیلومتری، مسافتی حدود ۲۰۰ کیلومتر پرواز کردند.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه ای گفت این آزمایش ها کمکی به تلاش ها برای صلح در شبه جزیره کره نمی کند.به گفته مقام های ژاپن این پرتابه ها، که به نظر می رسد موشک بالستیک باشند، در منطقه اقتصادی ژاپن فرود نیامده‌اند.

پیونگ یانگ دوشنبه گذشته دو موشک بالستیک کوتاه برد را آزمایش کرد که این، اولین آزمایش آن کشور از اواخر ماه نوامبر محسوب می شد. خواهر رهبر کره شمالی، روز سه شنبه، در انتقادی تند رفتار دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی را ابلهانه توصیف کرد. اما رهبر کره شمالی روز پنج شنبه نامه ای محبت آمیز برای رئیس جمهوری کره جنوبی فرستاد که به گفته سئول بیانگر دوستی و اعتماد راسخ به مون جائه این بود.

نامه هفته پیش کیم جونگ اون به مون جائه این حامل پیام تسلیت به کره جنوبی است که از ماه پیش شاهد افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا بوده است. این اولین تماس بین دو رهبر طی ماه های اخیر است. تحلیلگران معتقدند لحن مسالمت جویانه رهبر کره شمالی نشانه ای از این است که پیونگ یانگ به دنبال یک کمک اقتصادی یا کمکی در ارتباط با ویروس کرونا است.

امتیاز 4.33/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه