کانون پرورش فکری «سازدهنی» پخش می‌کند

فیلم سینمایی «سازدهنی» به کارگردانی امیر نادری روز شنبه ۲۴ اسفند روی پرتال اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد.
کانون پرورش فکری «سازدهنی» پخش می‌کند

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون پرورش فکری به جهت مساعدت به هم‌وطنانی که در خانه می‌مانند تا از شیوع بیماری کرونا، جلوگیری کنند، هر روز یکی از محصولات فرهنگی خود را به صورت رایگان روی سایت قرار می‌دهد و علاقمندان می‌توانند ظرف 24 از آن محصول استفاده کنند. 

در همین راستا،  فیلم سازدهنی به کارگردانی امیر نادری روز شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ به نمایش درمی‌آید.

این فیلم که از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری در سال ۱۳۵۲ است و به دنیای کودکان بوشهر پرداخته که قوانین آن‌را یک سازدهنی برهم می‌زند. ساز دهنی در زمره فیلم‌های موفق سینمای کودک است که پیش‌تر مدال طلای شهر جیفونی در سال ۱۳۶۹ و جایزه گریفون برنزی و یادبود دومنیکو مکولی را، در همین سال از آن خود کرده است. در جریان برنامه پخش اینترنتی فیلم‌های کانون، تاکنون فیلم‌های «کلانتری غیرانتفاعی»، «هامون و دریا» و «خمره» در پرتال اینترنتی کانون در معرض نمایش قرار گرفته است.

بر همین اساس، هر یک از این تولیدات به مدت ۲۴ ساعت روی خروجی این پرتال اینترنتی به نشانی omid.kpf.ir به‌صورت رایگان قابل دسترس است.

همچنین گزیده‌ای از انیمیشن‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌های کانون به‌صورت رایگان برای استفاده خانواده‌ها منتشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی به این فیلم‌ها به پایگاه omid.kpf.ir (http://www.omid.kpf.ir/) مراجعه یا با هشتگ‌های #دردلدارمامید، #کانونامید، #پیکامید و #برایحال_خوب این آثار و فیلم‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

لازم به ذکر است، این طرح، تا پایان تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا تداوم خواهد داشت.

امتیاز 3.35/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه