دوشنبه، 7 آذر، 1401 | Monday 28th of November 2022
۰۵:۰۵
اجتماعی - کد خبر : 3427
شنبه، ۳۰ فروردين، ۱۳۹۹ - ۷:۰۰

کاشف ویروس HIV، چین را به تولید ویروس کووید-19 متهم کرد.

ویروس شناس فرانسوی برنده جایزه نوبل در رشته پزشکی گفت: ویروس کووید -19 محصول یک آزمایشگاه در ووهان چین است.

کاشف ویروس HIV، چین را به تولید ویروس کووید-19 متهم کرد.

پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین- ویروس شناس فرانسوی برنده جایزه نوبل در رشته پزشکی، یک لابراتوآر پزشکی در ووهان چین را به تولید ویروس کووید-19 متهم نمود.  

پروفسور لوک مونتاگنیر فرانسوی که به خاطر کشف ویروسHIV در سال 2008 برنده جایزه نوبل در رشته پزشکی شد، دیروز در مصاحبه با شبکه خبری Cnews فرانسه  که توسط بسیاری از خبرگزاری های جهان و هم چنین youtube منتشر شد، گفت:  ویروس کووید-19 به طور طبیعی تولید نشده و ثمره یک کار حرفه ای است که دلیلش را نمی دانم. فقط می دانم این ویروس محصول بازار حیوانات ووهان چین نیست.

وی افزود: این ویروس در آزمایشگاهی در ووهان که از 20 سال قبل بر روی انواع ویروس کرونادر حال مطالعه بوده و یافته های بسیار مهمی نیز دارد، تولید شده است. با مطالعه مقاله علمی که ژان-کلود پرز ریاضیدان فرانسوی با بررسی ساختار ویروس منتشر کرد و تحقیق بر روی ویروس SARS-CoV-2 که حاوی عناصر ویروس است، به این نتیجه رسیدیم که دستکاری هایی روی این ویروس انجام شده و منشأ طبیعی ندارد، بلکه کار زیست شناسان مولکولی است.

اما سیمون لوریر ویروس شناس فرانسوی از موسسه پاستور دیروز به شبکه فرانس پرس گفت: حرف های مونتا گنیر درست نیست زیرا درکووید-19 عناصر بسیار کمی یافت شده اند که در سایر ویروس های این خانواده وجود دارند و در طبیعت یافت می شوند. اینها بخش هایی از ژنوم هستند که به نظر می رسد بسیاری از عناصر موجود در ژنتیکی باکتری ها ، ویروس ها و گیاهان هستند.

پیش از این، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته بود، تردید دارد که چین تمام اطلاعات مربوط به نحوه ظهور و و گسترش تاج ویروس را به درستی اعلام کرده است.

واکنش کاخ الیزه

نماینده کاخ الیزه روز جمعه به رویترز گفت: رسانه های آمریکایی ادعا می کنند که ظاهراً ارتباطی بین ظهور ویروس کووید-19 و فعالیت های آزمایشگاه تحقیقاتی چین در ووهان وجود دارد. باید توجه کنیم که تا به امروز هیچ مدرکی دال بردرستی ادعاهایی که توسط آمریکایی ها مطرح شده، به دست نیامده است.

سخنگوی دولت فرانسه نیز با رد ادعاهای مونتاگنیر به فرانس پرس گفت: وی در سال های اخیر نظریه های عجیبی مطرح کرده است. پروفسور مونتاگنیر می گوید که DNA انسان امواج الکترومغناطیسی ساطع می كند که این حرفش مورد تمسخر بسیاری قرار گرفت. هم چنین ادعا کرد که عصاره پاپایا بدن را جوان می کند و در درمان بیماری پارکینسون نیز موثر است.

وی حتی با حمایت از هانری ژوئوت، ادعا کرد که واکسن ها برای انسان ها خطرناک هستند و در مورد انجام واکسیناسیون های اجباری علیه تعدادی از بیماری ها نیز اعتراض می کند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 آذر، 1401
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد
تحلیلگر ایران زمین
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد

با هدایت دنگ شیائوپینگ اقتصاد چین در دهه ۸۰ و ۹۰ دچار تحول شد. در دوره ریاست جمهوری جیانگ زمین سرکوب سیاسی و رشد اقتصادی پیگیری شد و همین سیاست در دوره ریاست جمهوری هو جینتائو و شی جین پینگ به اوج خود رسید.

رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران
تحلیلگر ایران زمین
رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران

پوتین امیدوار بود با آغاز زمستان و احتیاج اروپا به گاز روسیه، بتواند اوکراین و متحدان غربی اش را در تنگنا قرار دهد و شرایط را به نفع خود تمام کند اما انتشار خبر پر شدن مخازن گازی اروپا آب سردی بر پیکر او ریخت.