ژاپن با استفاده از نانوذرات لیپیدی واکسن ضدکرونا را توسعه داد

دایچی سانکیو قصد دارد تا کارآزمایی بالینی این واکسن را تا ماه مارس سال آینده انجام دهد
ژاپن با استفاده از نانوذرات لیپیدی واکسن ضدکرونا را توسعه داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از فارس، شرکت دایچی سانکیو قصد دارد واکسن ضدکرونا را در ژاپن توسعه داده و تولید کند. این شرکت به دنبال توسعه واکسن مبتنی بر RNA بوده که قابلیت محافظت در برابر ویروس کرونا را دارد، در حال حاضر این شرکت بخشی از تحقیق و توسعه واکسن را با همکاری دانشگاه توکیو انجام داده است. شرکت دایچی علاوه بر توسعه این واکسن، در پروژه تحقیقات واکسن ژنتیکی(mRNA) همکاری دارد.

در این فناوری نانوذرات لیپیدی ساخته می شود که تا بتواند اجزاء مربوط به ترکیبات دارویی را با خود حمل کرده و اسیدهای نوکلئیک را درون سلول های ایمنی رهاسازی کند. نتایج نشان داده است که این کار موجب تحریک سیستم ایمنی بدن و پاسخگویی آن در برابر عوامل مهاجم می شود و این پاسخ دهی بدن نسبت به واکسن های استاندارد بهینه شده است.

این شرکت به بررسی و ارزیابی این دارو روی مدل های حیوانی پرداخته است و نمونه پروتوتایپ واکسن mRNA را برای را برای تولید آنتی بادی ضدویروس کرونا در بدن تولید کرده است. براساس یافته ها در این پروژه، این شرکت در نظر دارد تا تولید واکسن موردنظر را در اولویت قرار دهد. دایچی سانکیو قصد دارد تا کارآزمایی بالینی این واکسن را تا ماه مارس سال آینده انجام دهد. از نتایج این پروژه برای راه اندازی سیستم تامین واکسن جدید آنفولانزا نیز استفاده خواهد شد. 

شرکت دایچی در بیانیه ای اعلام کرد: ما با همکاری وزارت کار و بهداشت و رفاه، آزانس دارو و تجهیزات پزشکی، دانشگاه توکیو و چند سازمان دیگر، به تحقیق و توسعه واکسن mRNA خواهیم پرداخت تا مطمئن شویم که این واکسن به سرعت وارد بازار خواهد شد.

این شرکت هفته گذشته توافق نامه ای با دانشگاه توکیو، شرکت نیچی ایکو فارماکیوتیکال و RIKEN برای تحقیق و توسعه روی فرمولاسیون استنشاقی به منظور درمان کرونا امضاء کرد.

امتیاز 4.5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه