گزیده اخبار :

چین چشم انتظار همکاری دولت جدید آمریکا با پکن

چین از دولت جدید آمریکا درخواست کرد روابط دوجانبه چین و آمریکا را در اقدامی مشترک در مسیر توسعه و پیشرفتی باثبات قرار بدهند.
چین چشم انتظار همکاری دولت جدید آمریکا با پکن

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از سی سی تی وی، چین از دولت جدید آمریکا درخواست کرد روابط دوجانبه چین و آمریکا را در اقدامی مشترک در مسیر توسعه و پیشرفتی باثبات قرار بدهند.

هوآ چانینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری اعلام کرد: طی چهار سالی که گذشت روابط دوجانبه‌ی چین و آمریکا بسیار آسیب دید و این مسئله زیان‌هایی برای منافع هر دو ملت به دنبال داشته است.

هوآ در ادامه سخنان خود افزود: علت این آسیب جدی در روابط چین و آمریکا که در این چهار سال  اتفاق افتاد اشتباه دولت ترامپ در برداشت راهبردی خود از چین بود. دولت ترامپ با این اشتباه اساسی که چین  بزرگترین رقیب راهبردی یا دشمن او است شروع به استفاده از شیوه‌های مختلف برای دخالت در امور داخلی چین کرد.  وی از هیچ تلاشی برای سرکوب کردن، تهمت و افترا زدن به پکن فروگذار نکرد. فکر نمی‌کنم سودی برای منافع دو کشور چین و آمریکا در یک چنین رویکردی وجود داشته باشد. این ملت آمریکا نیز خواستار این نیستند زیرا آن‌ها می‌خواهند شاهد پیشرفت باثبات و سالمی در روابط بین دو کشور باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین خاطرنشان کرد: پکن منتظر به همکاری با دولت جدید آمریکا است تا دوباره شاهد این باشیم که روابط دوجانبه به وضعیتی سالم بازمی‌گردد. فکر می‌کنم دولت جدید باید در خدمت خواسته‌های مردم باشد و با نگاهی منطقی به چین بنگرد و بر اساس احترام متقابل، برابری و منافع متقابل به همکاری با پکن فکر کند تا روابط دو کشور هر چه زودتر در مسیر توسعه و پیشرفت سالم و باثبات قرار گیرد.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه