چهارشنبه، 6 مرداد، 1400 | Wednesday 28th of July 2021
۱۸:۱۲
ازدواج و خانواده - کد خبر : 10492
سه شنبه، ۱ تير، ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲

چه رفتارهایی زندگی مشترک را به خطر می اندازد

کارشناس روانشناسی درباره آسیب‌های ناشی از شک و ظن در زندگی مشترک توضیحاتی داد.

چه رفتارهایی زندگی مشترک را به خطر می اندازد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه کوهپایه زاده، روانشناس در رابطه با آسیب های شک داشتن در زندگی مشترک اظهار کرد: اگرچه اغلب زوجین دوست ندارند که در زندگی مشترک مورد کنکاش یکدیگر قرار گیرند و به هم شک و ظن داشته باشند امّا برخی از آن ها این کار را انجام می دهند و باعث ناراحتی هم می شوند چرا که این مسئله آن ها را خسته می کند و به آن ها حس محدودیت می دهد. 
 
وی افزود: وقتی فرد به طور مدام آمار همسر خود را می گیرد و پیگیر این است که کجا رفت؟ با چه کسی رفت؟ چه کار کرد؟ او که بود؟ در فکرش چه می گذرد؟ و...درواقع, در حال تخریب آجر به آجر خانه رویاهای خود است و  بیشتر زوج‌ها بدون این که متوجه باشند این کار را انجام داده و به طور ناخواسته, همسرشان را فراری می‌دهند.
 
کوهپایه زاده بیان کرد: مردان و زنانی هستند که می‌گویند از این که همسرشان هر ۳۰ دقیقه یک بار تلفن می‌زند و مدام پیامک‌های بی معنی می‌فرستد کلافه و عصبی شده اند و از این که در تمام طول روز همسرشان زنگ می‌زند و مکان آن‌ها را چک می‌کند اذیت می‌شوند و از این که باید برای هر چیز کوچکی جواب پس بدهند احساس ناامنی می‌کنند.
 
وی گفت: بسیاری از افراد وقتی مشغول انجام کاری هستند توجه بیش از اندازه را دوست ندارند و ممکن است در ابتدا درباره تماس‌ها و توجهات بیش از اندازه همسرشان اعتراضی نکنند، امّا به مرور کلافه می‌شوند و حتی گاهی با روش‌های متفاوت سعی می‌کنند از جواب دادن طفره بروند.
 
این روانشناس با بیان اینکه لازم نیست زوجین به طور دائم هر موضوع کوچک و هر حرکتی که انجام می دهند را به همسرشان گزارش دهند و هر لحظه بگویند که الان کجا هستند و  به چه چیزی فکر می‌کند، تصریح کرد:بنابراین, گاهی  زن و مرد باید به یکدیگر زمان دهند و همسرشان را در کنار خود نداشته باشند تا حس دلتنگی به سراغشان آید و قدر لحظه های با هم بودن را بهتر درک کنند. 
 
کوهپایه زاده ادامه داد: زوجین باید به یکدیگر فرصت دهند که علاوه بر مسئولیت های زندگی مشترک زمانی را برای خلوت و تنهایی خود داشته باشند چراکه ازدواج موفق به این معنی نیست که زوجین در تمامی لحظات در کنار یکدیگر باشند و با کنکاش و حساسیت بالا باعث ناراحتی یکدیگر شوند. زیرا برخی از افراد تصور می کنند اگر به طور پیوسته این تعقیب و گریز را انجام دهند، طرف مقابل متوجه آن نمی‌شود و یا حتی فکر می کنند که نشان دادن علاقه افراطی خود به همسرشان کاری دوستانه و جالب است، امّا واقعیت این است که زوجین، با دنبال و چک کردن مداوم همسر خود و گرفتن آمار او یا خودنمایی در برابر او به منظور جلب توجه، دقیقا در جهت معکوس حرکت می کنند و با این کار باعث می شوند که همسرشان کاملا از او دوری کند و تمایلی به برقراری رابطه صمیمانه با او نداشته باشد.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ازدواج و خانواده
پربیننده‌ترین اخبار ازدواج و خانواده
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 6 مرداد، 1400
کودتای نقاب
علی ثبوت
کودتای نقاب

تیر ماه 1359 با مراجعه یک افسر خلبان به آیت الله خامنه ای و با فاصله چند ساعت بعد ، مراجعه یک عضو نیروی ویژه ارتش به حفاظت اطلاعات تیپ خود ، پرده از کودتایی در حال وقوع برای ضربه زدن به انقلاب ایران برداشته شد.