گزیده اخبار :

پیشنهاد بخشودگی یک ماهه اجاره اماکن طرف قرارداد با شهرداری

رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از پیشنهاد بخشودگی یک ماهه اجاره اماکنی که با شهرداری تهران قرارداد دارند، خبر داد.
پیشنهاد بخشودگی یک ماهه اجاره اماکن طرف قرارداد با شهرداری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، مجید فراهانی در پایان دویست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص منافع حاصل از عرضه سهام شرکت‌های وابسته به شهرداری در بورس گفت: یکی از کارهای خوبی که به تحرک در اقتصادی شهری و ملی کمک می‌کند تشویق شهرداری‌ها و دولت مبنی بر واگذاری فعالیت‌های خود به مردم از طریق بازار سرمایه است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در عرضه سهام شستا دیدیم که چگونه مورد توجه مردم قرار گرفت و در طی دو ساعت بیش از ۷ هزار میلیارد تومان خریداری شد. به همین دلیل است که در گذشته طرحی داشتیم که بر اساس آن شهرداری ملزم به آوردن لایحه برای عرضه سهام در بورس شده بود وبا توجه به اینکه مهلت آن در بهمن ماه تمام شده بود در تذکری از شهردار تهران درخواست کردم نسبت به تسریع اجرای آن اقدام کند.

فراهانی در پاسخ به سوالی در خصوص شیوع کرونا و تأثیر آن بر کسب و کارها گفت: با شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها به ویژه رستوران‌ها، مراکز خرید و مراکز فرهنگی و اجتماعی آسیب دیدند و به همین دلیل طرحی در شورا مطرح شد که فوریت آن به تصویب رسید.

او ادامه داد: پیشنهاد شد تا کسب و کارهایی که در این ایام بسته بوده و متضرر شدند به محض آغاز فعالیت خود بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بتوانند تا ساعت ۳ بامداد باز باشند و ارائه خدمات داشته باشند و تا بعد از ماه رمضان نیز ادامه یابد.

فراهانی گفت: این اقدام هم باعث توزیع ترافیک به همه ساعت ها می‌شود و از ترافیک‌های طولانی جلوگیری می‌کند و هم باعث افزایش مشتریان و بهبود وضعیت کسب و کار بهتر شهروندان می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران افزود: همچنین مقرر شد عوارض کسب و پیشه و عوارض پسماند اگر تا آخر اردیبهشت و خرداد پرداخت شود به ترتیب از تخفیف ۱۵ و ۱۰ درصدی علاوه بر تخفیف خوش حسابی گذشته بهره مند خواهند.

وی ادامه داد: همچنین اماکنی که با شهرداری تهران قرارداد دارند به میزان تعطیلی در ایام کرونایی، قرارداد آنها تمدید می‌شود و پیشنهاد شده است که یک ماه بخشودگی در اجاره‌ها لحاظ شود.

امتیاز 3.43/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه