پنجشنبه، 29 مهر، 1400 | Thursday 21st of October 2021
۲۱:۴۳
محور مقاومت - کد خبر : 13200
سه شنبه، ۲۰ مهر، ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰

پیشروی ارتش یمن با شدت گرفتن درگیری ها در جنوب مارب

با شدت گرفتن در گیری ها در ساعات گذشته پیشروی ارتش دولت نجات ملی یمن در جنوب استان مأرب همچنان ادامه دارد، درگیری ها در این منطقه شدت گرفته است و حلقه محاصره عناصر تکفیری تنگتر شده است

پیشروی ارتش یمن با شدت گرفتن درگیری ها در جنوب مارب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ،با شدت گرفتن در گیری ها در ساعات گذشته ،پیشروی ارتش دولت نجات ملی یمن در جنوب استان مأرب همچنان ادامه دارد، و این در حالیست که درگیری ها در این منطقه شدت گرفته  و حلقه محاصره بر عناصر تکفیری تنگتر شده است.

بر اساس این گزارش به نقل از منابع محلی ارتش یمن موفق به کنترل چندین منطقه در شهرستان الجوبه شد و پیشروی خود را در این منطقه به سمت مرکز این شهرستان، شهر «الجدید» ادامه می دهند، مناطق الروضة والقاهر در همین شهرستان آزاد شدند.

علاوه بر این حملات ارتش یمن خسارات و تلفات بسیاری را به متجاوزین وارد کرده است، شماری از مزدوران دشمن از جمله فرمانده‌هان آنها در این نبردها به هلاکت رسیدند.

در شهر العبدية، نیروهای یمنی مناطق خرفان و الحجلة را تحت کنترل خود درآوردند و حلقه محاصره مزدوران را در مرکز این شهر تنگ‌تر کردند، در این درگیری‌ها ده‌ها مزدور از جمله رهبر جبهه موسوم به عبدیه، "ناصر احمد السعیدی" از فرماندهان تکفیری و شماری از رهبران گروه تروریستی القاعده به هلاکت رسیدند.

همچنین در یک ابتکار بشردوستانه، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کردند که به مزدوران زخمی محاصره شده در شهر العبدية اجازه داده شده است که این منطقه را برای درمان در استان‌های صنعا و ضمار ترک کنند.

خاطر نشان میگردد متجاوزان سعودی در 24 ساعت گذشته بیش از 50 حمله به شهر العبدية انجام دادند، هدف از این حملات افزایش روحیه عناصر تکفیری و جلوگیری از پیشرفت ارتش و کمیته های مردمی را بگیرد،

این حملات خسارات زیادی به خانه ها، مزارع و تأسیسات عمومی و خصوصی شهروندان وارد کرد و باعث آواره شدن ده ها خانواده از خانه های آنها شد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار محور مقاومت
پربیننده‌ترین اخبار محور مقاومت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 29 مهر، 1400
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید
حسین قلاب دوز
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید

زمانی که کار هایتان را به تعویق می اندازید و از تلاش کردن اجتناب می کنید، شما انتخاب می کنید که اکنون کمتر رنج ببرید تا بعدا بیشتر رنج ببرید. برخی اوقات زمان زیادی طول می کشد تا شما آن رنج را تجربه کنید، اما هیچ وقت آن رنج از بین نمی رود.