سه شنبه، 1 تير، 1400 | Tuesday 22nd of June 2021
۰۷:۱۴
چهارشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴

پیشتازی جو بایدن در فلوریدا و ایلینوی با اختلاف زیاد

در تازه ترین دور رقابت های مقدماتی حزب دمکرات آمریکا برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ماه نوامبر سه ایالت فلوریدا، ایلینوی و آریزونا رای گیری کرده اند.

پیشتازی جو بایدن در فلوریدا و ایلینوی با اختلاف زیاد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،در تازه ترین دور رقابت های مقدماتی حزب دمکرات آمریکا برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ماه نوامبر سه ایالت فلوریدا، ایلینوی و آریزونا رای گیری کرده اند.

رسانه های آمریکایی پیش بینی می کنند که جو بایدن با اختلاف زیاد در فلوریدا و ایلینوی سناتور سندرز را شکست دهد.

بنابه گزارش ها بایدن که در دولت باراک اوباما معاون ریاست جمهوری بود در هر دو ایالت حدود ۶۰ درصد آرا را به دست آورده است. همچنین انتظار پیروزی او در آریزونا می رود.بایدن تاکنون در ۱۶ ایالت از ۲۱ ایالتی که انتخابات برگزار کرده اند پیروز شده و شانس زیادی برای کسب نامزدی حزب دمکرات دارد.

نظرسنجی ها نشان می دهد سه چهارم رای دهندگان در فلوریدا گفتند که معیار اصلی آنها در انتخاب جو بایدن این بوده که شانس بیشتری برای شکست دادن دونالد ترامپ دارد.به علاوه رای دهندگان مسن تر در شمار بزرگترری از بایدن حمایت کردند.تقریبا نیمی از رای دهندگان در فلوریدا گفتند که مواضع  سندرز بیش از حد لیبرال است.

فلوریدا بزرگترین سهم را در میان سه ایالتی که سه شنبه رای گیری کردند دارد و امتیازات آن در سیستم کالج انتخاباتی آمریکا ۲۱۹ است. کسی که ۱۹۹۱ امتیاز به دست آورد نامزد حزب دمکرات خواهد شد.

ترامپ در سال ۲۰۱۶ با اختلاف ۱.۲ درصد در این ایالت هیلاری کلینتون را شکست داد.در این روز همچنین قرار بود ایالت اوهایو هم رای گیری کند که به خاطر نگرانی از شیوع ویروس کرونا آن را به تاخیر انداخت.

در ایالاتی که سه شنبه رای گیری کردند تدابیر ایمنی برای جلوگیری از شیوع رعایت شده بود. از جمله ضدعفونی کننده دست در مراکز اخذ رای در دسترس بود و پرسنل مراکز رای گیری دست‌کش های مخصوص به دست داشتند.جورجیا، لوئیزیانا، مریلند و کنتاکی ایالت های دیگری هستند که رای گیری را عقب انداخته اند.این درحالی است که کمیته ملی حزب دمکرات ایالات را ترغیب کرده رای‌گیری را عقب نیندازند.

ایالات آمریکا همچنین از گزینه شروع زودهنگام رای‌گیری و جمع آوری آنها از طریق پستی برخوردارند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...