سه شنبه، 18 بهمن، 1401 | Tuesday 7th of February 2023
۱۵:۰۹
بین الملل - کد خبر : 2163
جمعه، ۱۸ بهمن، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

پیت بوتجج در انتخابات مقدماتی آیووا برنی سندرز را شکست داد

با تکمیل شمارش آرا در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالت آیوا در آمریکا، پیت بوتجج با اکثریت اندک آرا بر برنی ساندرز پیروز شده است.

پیت بوتجج در انتخابات مقدماتی آیووا برنی سندرز را شکست داد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،پیروز انتخابات مقدماتی دمکرا‌ت‌ها برای ریاست‌‌جمهوری آمریکا پس از سه روز مشخص شد: پیت باتجج. شمارش آرای تمام حوزه‌های رأی‌گیری ایالت آیووا نشان می‌د‌هد پیت باتجج ۳۸ ساله با فاصله اندکی از رقبای خود  پیروز انتخابات است.

شمارش آرا به دست آمده از تمامی مراکز انتخاباتی نشان داده است که بوتجج، که از او به عنوان یک دموکرات میانه‌رو نام برده شده است، با اکثریت یکدهم درصد از برنی سندرز، نامزد متمایل به چپ، پیشی گرفت.سناتور برنی سندرز با فاصله یک دهم درصد پس از او و سناتور الیزابت وارن با کسب ۱۸ درصد آرا در این انتخاباب دوم و سوم شده‌اند. جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا ۸/ ۱۵ درصد آرا را کسب کرده است.

نتیجه انتخابات مقدماتی این حزب در سایر ایالت‌ها سرانجام به گزینش نامزد آن حزب برای مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در اواخر سال جاری منجر خواهد شد. انتظار می‌رود نامزد حزب دموکرات در برابر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری از حزب جمهوریخواه، به مبارزه بپردازد.

انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری آمریکا در حزب دمکرات دوشنبه ۱۲ بهمن (اول فوریه) در ایالت آیووا برگزار شد. اعلام نتیجه این انتخابات به دلیل مشکلات فنی در شمارش آرا به تأخیر افتاد. به دلیل بروز این مشکلات حزب دمکرات پیشنهاد کرد آرای آیووا بازشماری شود.

منابع حزب دموکرات گفته‌اند که سندرز توانست تعداد بیشتری از آراء رای‌دهندگان در این انتخابات مقدماتی را کسب کند اما جمع آراء نمایندگان اعزامی به مجمع انتخاباتی حزب به پیروزی آقای بوتجج منجر شد.

پیت بوتجج، نامزد کمتر شناخته شده دمکرات‌ها، شهردار سابق شهر یکصد هزار نفری سات بند در ایالت ایندیانا، ۳۸ ساله و همجنسگراست.

بوتجج تحصیل‌کرده دانشگاه های هاروارد و آکسفورد است و به عنوان افسر اطلاعاتی ارتش در افغانستان خدمت کرده است.

پیروز نهایی انتخابات مقدماتی حزب دمکرات آبان ماه آینده با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از حزب جمهوری‌خواه رقابت خواهد کرد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 18 بهمن، 1401