شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۰۹:۰۰
ورزشی - کد خبر : 2883
سه شنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

پهلوانان تکیه گاه مردم در روزهای دشوار؛ وقتی کرونا هم باعث فراموش کردن مردم نشد!

این روزها به یاری خداوند و اتحاد مردم خواهد گذشت و چیزی که در ذهن ها باقی خواهد ماند همین ایثار و فداکاری هاست، مردم از قهرمانانی صحبت خواهند کرد که همیشه و در هر شرایطی حامی آنها بودند و نه هر چهارسال یکبار!

پهلوانان تکیه گاه مردم در روزهای دشوار؛ وقتی کرونا هم باعث فراموش کردن مردم نشد!

مردم ایران روزهای دشواری را پشت سر می گذارند، شیوع ویروس کرونا از یک سو و وخیم تر شدن وضع معیشتی از سوی دیگر همگی موجب تلخ کامی مردم شده است. مطمئنا در شرایط شیوع بیماری این پزشکان و کادر درمانی در بیمارستان ها هستند که با فداکاری و ایثار در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس قرار دارند، اما در کنار این افراد هستند کسانی که بی ادعا و بدون توقع درحال خدمت رسانی و کمک به مردم خود می باشند. کسانی که می توانستند به مانند خیلی ها در خانه مانده و حافظ جان و سلامتی خود باشند، پهلوانانی که در شرایط دشوار و بحرانی گذشته نیز یاری گر مردم بودند.

در طی روزهای گذشته چند تن از قهرمانان جهان و المپیک کشتی مشغول کمک به مردم شهرهای استان گیلان بوده اند، پهلوانان "رسول خادم" ، "کمیل قاسمی" و "حسن رحیمی" با شیوع گسترده کرونا در گیلان اقدام به توزیع اقلام بهداشتی چون ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده در بیمارستان ها و بین مردم کردند. اقدامات پهلوانان کشتی ایران مورد توجه اتحادیه جهانی کشتی هم قرار گرفته و این سازمان در صفحه مجازی خود با انتشار تصاویری از خدمت رسانی این افراد نوشت: کمیل قاسمی قهرمان المپیک و عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی در کنار رسول خادم قهرمان المپیک در تهیه تجهیزات بهداشتی برای مبارزه با ویروس کرونا از شهرهای استان گیلان بازدید کردند تا به پرستاران و پزشکان کمک کنند.

این کمک رسانی و حضور در میدان خطر توسط پهلوانان مردمی در شرایطی است که بسیاری نمایندگان منتخب مردم در مجلس حتی از حضور در جلسات مجلس هم خودداری کرده و خبری از آنها نیست!. پهلوان کمیل قاسمی با فروتنی مثال زدنی در صفحه شخصی خود می نویسد:

زمانی که می خواستم به گیلان بروم برخی ها باتوجه به شیوع کرونا در شهرهای گیلان و به ویژه شهرهای شرقی این استان من را از سفر و خطر بزرگ ابتلا به کرونا نهی کردند. راستش من خودم هم به این موضوع فکر می کردم ، شوخی یا جدی مسئله جان است و خطر ابتلا به یک بیماری مرگ آور. احساس کردم هرگاه که قرار است منافع شخصی من در خطر قرار می گیرد جا بزنم، هیچگاه لذت های برای مردم زندگی کردن را نخواهم چشید. در نهایت به گیلان رفتم، کار خاصی هم نتوانستم انجام دهم اما بر خودم پیروز شدم، نمی خواهم فقط خودم را ببینم.

واقعا چه می شود که یک انسان خطر ابتلا به یک بیماری مرگبار و تهدید جان خود را "منافع شخصی" عنوان کرده و از آن برای مردمش گذر می کند!. منافع شخصی برای نمایندگان منتخب مردم برای مجلس کدام است؟، چطور می شود که شخصی خود را در معرض خطر قرار دهد و علیرغم کمک رسانی بگوید "کار خاصی انجام ندادم" ، قیاس این حجم از تواضع و ایثارگری در مقابل عملکرد بسیاری از مسئولان واقعا امکان پذیر نیست.

چندی پیش هم "حسن رحیمی" قهرمان جهان و دارنده و برنز المپیک، با تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در مناطق جنوبی تهران اقدام به توزیع اقلام بین مردم کرد. پهلوان رحیمی همچنین اقلامی را با کمک خیرین و مردم جمع آوری کرده و در میان مردم محروم روستاهای سیستان و بلوچستان که نزدیک به مرز پاکستان هستند توزیع کرد. به جز کشتی گیران ، فوتبالیست های فعلی و سابقی هم بودند که مردم را در این شرایط بحرانی فراموش نکردند. محمد نادری مدافع جوان پرسپولیس از جمله بازیکنانی بود که با تهیه اقلام بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و حضور در مناطق جنوبی تهران اقدام به توزیع آنها بین مردم کرد. جادوگر فوتبال ایران "علی کریمی" هم این روزها مشغول کمک رسانی به مردم به ویژه هم استانی های خود در گیلان است، اسطوره فوتبال ایران همواره در هنگام وقوع بحران در کنار مردم حضور داشته است.

در روزهایی که رسانه های جهان از در اختیار گذاشتن هتل های رونالدو برای تبدیل شدن به بیمارستان برای بیماران کرونایی می نویسند(البته این خبر تکذیب شد)، یا از کمک های چند هزار دلاری سایر ورزشکاران و فوتبالیست ها به بیمارستان ها خبر می دهند. کسی از پهلوانانی نمی گوید که علاوه بر کمک های نقدی و تجهیزاتی ، خود شجاعانه در میدان حضور دارند و باعث دلگرمی مردم می شوند. این روزها به یاری خداوند و اتحاد مردم خواهد گذشت و چیزی که در ذهن ها باقی خواهد ماند همین ایثار و فداکاری هاست، مردم از قهرمانانی صحبت خواهند کرد که همیشه و در هر شرایطی حامی آنها بودند و نه هر چهارسال یکبار!.


صندلی های خالی مجلس از نمایندگان منتخب مردم

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.