گزیده اخبار :

پلیس فتا با انتشار دهندگان کلیپ های جنجالی برخورد می‌کند

تعدادی از کاربران با سوءاستفاده از شرایط موجود و اهداف مختلف کلیپ هایی را تولید می کنند که بعضا در آن ها موارد توهین به افراد و قومیت ها هم دیده می شود
پلیس فتا با انتشار دهندگان کلیپ های جنجالی برخورد می‌کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شناسایی و برخورد با تولیدکنندگان و انتشاردهندگان کلیپ هایی با عنوان "دوربین مخفی جنجالی در فضای مجازی و به خصوص شبکه اجتماعی اینستاگرام" که بدون اخذ مجوزهای قانونی اقدام می کنند، در کارگروه ویژه پلیس فتا خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر اظهار داشت: براساس رصد های صورت گرفته در فضای مجازی و گزارش های متعدد دریافتی از سوی کاربران به پلیش فتا مشخص شده عده ای از افراد با اهداف مختلف از جمله افزایش تعداد دنبال کننده اقدام به تهیه و انتشار کلیپ هایی تحت عنوان دوربین مخفی با مضامین مختلف از جمله سرقت صوری خودرو و گوشی تلفن همراه اشخاص ، بازسازی صحنه های متفاوت قتل و زد و خورد در انظار عمومی و محیط های پرتردد شهری می کنند.

پاشایی افزود: تهیه و انتشار اینگونه کلیپ ها که عمدتا بدون اخذ مجوز های قانونی از دستگاه های ذیصلاح و مربوطه صورت می گیرد در نگاه و انتشار اولیه باعث ایجاد ترس و جریحه دار شدن احساسات و تشویش اذهان عمومی می شود و پلیس فتا به محض رصد و رویت این گونه کلیپ ها نسبت به شناسایی و برخورد با مجرمان و متخلفان برابر قانون اقدام خواهد کرد.

تولید محتوای دارای مجوز با رعایت هنجارهای اجتماعی

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه یکی از خصلت های بارز فضای مجازی ایجاد سرگرمی در بین کاربران است، تولید محتوی های صوتی و تصویری دارای مجوز، با رعایت هنجارها و ارزش های پذیرفته شده در جامعه هیچگونه منافاتی با قانون ندارد. اما تعدادی از کاربران با سوءاستفاده از شرایط موجود و اهداف مختلف کلیپ هایی را تولید می کنند که بعضا در آن ها موارد توهین به افراد و قومیت ها هم دیده می شود که همین امر در بسیاری از موارد باعث اعتراض شدید گروه های مختلف و فرقه های دینی در کشور می شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا عنوان کرد: در این رابطه و براساس اقدامات عملیاتی و فنی ، تعدادی از تولیدکنندگان این گونه محتوا های غیر مجاز شناسایی و پس از پاکسازی صفحات آن ها موضوع به جهت تعیین تکلیف قانونی به مراجع قضایی ارجاء شده است و تعدادی از کاربران هم در این رابطه به صورت حضوری و یا تلفنی مورد ارشاد و تذکر قرار گرفته اند.

پاشایی به همه کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها توصیه کرد ضمن بهره برداری صحیح از فضای سایبری از انتشار هرگونه کلیپ های صوتی و تصویری در تضاد با ارزش ها و هنجارهای اجتماعی و فرهنگی کشور به نحوری که باعث توهین و یا جریحه دار شدن احساسات عمومی در جامعه شود، اکیدا اجتناب کنند. همچنین در صورت مشاهده موارد مجرمانه موضوع را به جهت پیگیری از طریق سایت رسمی پلیس فتا بخش گزارشات مردمی اطلاع دهند.  

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه