سه شنبه، 5 مرداد، 1400 | Tuesday 27th of July 2021
۲۰:۳۴
سلامت - کد خبر : 4040
سه شنبه، ۳۰ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴

پلاسما درمانی، شیوه ای موثر در بهبود بیماران کرونا

بررسی داده‌های به دست آمده از بیماران مبتلا به کرونا که از پلاسمای افراد بهبودیافته درمان شده‌اند نشان داد، این روش می‌تواند روند مؤثری برای درمان باشد.

پلاسما درمانی، شیوه ای موثر در بهبود بیماران کرونا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، تاکنون داروها و روش‌های متعددی برای بهبود افراد مبتلا به کووید 19، در بسیاری از کشورها مورد آزایش بالینی قرار گرفته و نتایج آن به اطلاع عموم رسیده. یکی از این شیوه‌های درمانی، پلاسما درمانی‌است که طی آن پلاسمای فرد بهبود یافته به از کرونا به افراد مبتلا به کووید 19 تزریق می‌شود.

این پلاسای تزریقی دربرگیرنده پادتن‌هایی که سیستم ایمنی بدن را در برابر کووید 19 مقاوم می‌کند و بدن را برای مقابله با آن در شرایط بهتری قرار می‌دهد. اخبار رسیده حاکی از آن است که این روش درمانی، بر روند بهبود بیماران تاثیر مثبت دارد.

 پلاسما درمانی به‌عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید 19  در بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته است. 

در بررسی اخیر ۵ هزار بیمار تحت مطالعه قرار گرفتند که اکثر آنها در شرایط وخیمی بودند؛ از این تعداد فقط یک درصد پس از درمان با روش پلاسما دچار عوارض جانبی شدند؛ نزدیک به ۱۵ درصد آنها جان باختند و مابقی آنها روند بهبود را طی کردند.

کارشناسان پزشکی می‌گویند، با توجه به ماهیت کشنده ویروس کرونا و اینکه ۶۶ درصد از  افرادی که تحت آزمایش با روش پلاسمادرمانی بودند در بخش مراقبت‌های ویژه قرار داشتند، ۱۵ درصد مرگ و میر عدد بیش از حدی نیست.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 5 مرداد، 1400
کودتای نقاب
علی ثبوت
کودتای نقاب

تیر ماه 1359 با مراجعه یک افسر خلبان به آیت الله خامنه ای و با فاصله چند ساعت بعد ، مراجعه یک عضو نیروی ویژه ارتش به حفاظت اطلاعات تیپ خود ، پرده از کودتایی در حال وقوع برای ضربه زدن به انقلاب ایران برداشته شد.