گزیده اخبار :

پرداخت کمک معیشت به خانوارهای نیازمند مبتلا به کرونا

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از واریز کمک معیشت به حساب سرپرستان خانوار نیازمند مبتلا به کرونا در کمتر از ۱۲ ساعت از زمان شناسایی افراد خبر داد.
پرداخت کمک معیشت به خانوارهای نیازمند مبتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، محمد نصیری درباره اقدامات حوزه مددکاری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برای کمک به بیماران نیازمند که مبتلا به کرونا هستند، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا از اسفند ۹۸ حوزه مددکاری این سازمان اقدام به طراحی و اجرای چند برنامه ویژه برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا کرد.

وی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای راه اندازی تیم‌های مددکاران اجتماعی داوطلب بحران در سراسر کشور در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها به صورت شبانه روزی اقدامات لازم انجام شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به آموزش مددکاران اجتماعی مستقر در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها به منظور حمایت‌های روانی از بیماران و خانواده‌های مبتلا به ویروس کرونا، تاکید کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده، خانواده‌های نیازمند شناسایی و نسبت به پرداخت کمک‌های معیشتی به این خانواده‌ها اقدام شد.

به گفته وی، تاکنون بیش از ۳۱۰ پرونده در زمینه پرداخت کمک معیشت به خانواده‌هایی که سرپرستان خانوار، مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند و از تأمین مایحتاج زندگی بر نمی‌آیند، تشکیل و برای ۲۴۰ مبتلا به ویروس کرونا در کوتاه‌ترین زمان ممکن (کمتر از ۱۲ ساعت) مبالغی واریز شده است.

نصیری درباره پرداخت هزینه‌هایی برای خانوارهای نیازمندی که سرپرستان خانوار بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند، افزود: همچنین به خانواده‌های نیازمند که بر اثر این بیماری اعضای خود را از دست داده‌اند هم کمک‌های مناسبی انجام شده است.

 

امتیاز 3.21/5

دیدگاه کاربران

  1. بنده سرپرست خانوار هستم به اتفاق فرزندم که هیچ گونه درآمد و بیمه ای نداریم و هیچ حمایت نمیشیم از همسرم بعلت اعتیاد جدا شده ام طور خدا بمن و فرزندم هم نظر عنایتی جهت کمک حمایتی کنین

  1. بنده در آمدم با کار ماشین است وهیچ گونه بیمه وکمک هزینه ای ندارم چگونه میتوانم از کمک‌های دولتی بهره مند شوم

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه