جمعه، 8 مرداد، 1400 | Friday 30th of July 2021
۰۸:۲۶
فرهنگ و هنر - کد خبر : 3583
يكشنبه، ۷ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶

پخش اینترنتی «سالگشتگی» توسط کمپانی تئاتر آلمانی

کمپانی تئاتر «کامراشپیله» مونیخ از طریق سایت خود فیلم تئاتر «سالگشتگی» امیررضا کوهستانی را به صورت رایگان و به مدت ۲۴ ساعت، نمایش می‌دهد.

پخش اینترنتی «سالگشتگی» توسط کمپانی تئاتر آلمانی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، پس از شیوع ویروس کووید_19 در سراسر دنیا و اجرای طرح فاصله‌گذاری فیزیکی، بسیاری از نهادها خدماتی ارائه دادند تا افراد اوقات خود را در قرنطینه خانگی به سهولت طی کنند. بخش عمده ای خدمات فرهنگی و هنری به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

در همین راستا کمپانی تئاتر «کامراشپیله» مونیخ در کشور آلمان برای این شرایط ، فیلم اجرای تئاترهای موفق و به کارگردانی هنرمندان مطرح و معتبر جهان را به مدت ۲۴ ساعت و به صورت رایگان از طریق سایت خود برای مخاطبان و علاقه مندان تئاتر پخش می‌کند.

این کمپانی قرار است از ساعت ۲۰:۳۰ یکشنبه ۷ اردیبهشت، فیلم اجرای «سالگشتگی» به کارگردانی امیررضا کوهستانی و بازی حسن معجونی و مهین صدری به مدت ۲۴ ساعت روی سایت خود به نشانی اینترنتی https://www.muenchner-kammerspiele.de/en نمایش دهد.

این نمایش به زبان فارسی و با زیرنویس انگلیسی و آلمانی انجام می‌شود.

پیش از این قرار بود نمایش «سالگشتگی» در ادامه اجراهای بین‌المللی خود، از ۲۲ اسفند تور ۲۰ روزه اروپایی خود را در شهرهای بن آلمان، تیونویل و نانسی فرانسه و رم ایتالیا داشته باشد که به دلیل شیوع ویروس کرونا این اجراها لغو شد و برای اولین بار پس از ۱۵ سال اجراهای بین المللی مستمر، یک سفر از گروه تئاتر «مهر» به سرپرستی امیررضا کوهستانی به زمان دیگری موکول شد.

کلمه‌ای به نام «سالگشتگی» وجود خارجی ندارد و لغتی ساختگی است که در ابتدا در یکی از شعرهای احمد شاملو دیده شده است: «دوست می دارمت بدون اینکه بخواهمت، سالگشتگی ست این ...الخ»؛ معادل انگلیسی این واژه نیز که توسط کارگردان برای اجراهای خارج از کشور در نظر گرفته شد « Timeloss» شامل همین قاعده می شود و حالت ساختگی دارد. گویی نویسنده با انتخاب چنین واژه‌ای اشاره به درک درونی خود از حالتی دارد که چون خاص و برساخته ذهن اوست. در مفهوم این نمایش، سالگشتی شاید نه تنها به معنای گذشت سال‌ها بر آدمی و جا افتاده‌تر شدن او بلکه به معنای گمگشتگی و سرگردانی در زمان و رسیدن او به آغاز، پس از گذر سالیان نیز باشد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 8 مرداد، 1400
کودتای نقاب
علی ثبوت
کودتای نقاب

تیر ماه 1359 با مراجعه یک افسر خلبان به آیت الله خامنه ای و با فاصله چند ساعت بعد ، مراجعه یک عضو نیروی ویژه ارتش به حفاظت اطلاعات تیپ خود ، پرده از کودتایی در حال وقوع برای ضربه زدن به انقلاب ایران برداشته شد.