گزیده اخبار :

ویروس کووید-19، عامل خروج ناوهواپیما بر آمریکایی از خلیج فارس

پنتاگون تصمیم گرفته تا برای جلوگیری از سرایت ویروس کووید-19 در واحد های ارتش، یک ناو هواپیما بر را از خلیج فارس خارج کند.
ویروس کووید-19،  عامل خروج ناوهواپیما بر آمریکایی از خلیج فارس

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ایسنا، پنتاگون بزودی یک ناو هواپیما بر را از خاورمیانه خارج خواهد کرد. این تصمیم در پی شیوع ویروس کووید-19 در واحد های ارتش ایالات متحده اتخاذ شده است.

یکی از مقامات ارتش آمریکا در گفتگو با نشریه فارن پالیسی گفت: وزارت دفاع ایالات متحده تصمیم گرفته تا به دلیل شیوع ویروس کووید- 19درواحدهای ارتش، به خصوص ناو هواپیما بر تئودور روزولت، یک ناو هواپیما بر را از خاورمیانه خارج کند ،

گفته می شود که پنتاگون ناو هواپیما بر"یواس‌اس هری ترومن" را از منطقه خاور میانه خارج می کند تا این ناو به ناوگان اقیانوسیه ارتش آمریکا بپیوندد. ایالات متحده این ناو را درسال گذشته با هدف تهدید و بازدارندگی علیه ایران به خلیج فارس  اعزام کرد.

مدتی قبل ژنرال کنت مکنزی، مقام ارشد ارتش آمریکا در خاورمیانه از باقی ماندن ناو هواپیما بر هری ترومن در خلیج فارس خبر داده بود اما حالا اعلام شده که بر اساس برنامه جا به جایی گردشی  خود منطقه را ترک کند.  

ریچل مک‌مار، سخنگوی ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت، در خصوص عملیات‌ها و مناطقی که ناوهای هواپیمابر این کشور به آنجا اعزام خواهند شد، هنوز  نمی تواند اظهار نظر کند.

ناو هواپیمابر تئودور روزولت با حدود پنج هزار خدمه هم اکنون در خلیج گوآم پهلو گرفته و تعداد زیادی از ملوانان به دلیل قرنطینه شدن به ساحل منتقل شده‌اند. مقامات پنتاگون بر اینکه خدمه باقی مانده در ناو هواپیما بر می توانند به بحران موجود پایان دهند، اصرار داشتند اما تخلیه بخش عمده نیروهای ناو روزولت باعث فشار وارد شدن به روی کلیت ناوگان شده است در حالی که یک ناو دیگر یعنی ناو رونالد ریگان نیز به دلیل انجام عملیات‌های نگهداری پهلو گرفته است.

امتیاز 3.54/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه