گزیده اخبار :

وزیر دفاع روسیه وارد ایروان شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وزیر دفاعایران زمین سرگئی شویگو روسیه امروز (شنبه) وارد ارمنستان شد وبا نخست وزیر این کشوردیدارکرد
وزیر دفاع روسیه وارد ایروان شد

وزیر دفاع روسیه در نشست مشترک با نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد وظیفه ما جلوگیری از جنگ  در قره باغ است. به گفته وزیر دفاع روسیه، ۲۳ پست در قره باغ کوهستانی ایجاد شده است و نیرو‌های حافظ صلح روسی اکنون جاده استپاناکرت، پایتخت جمهوری خودخوانده قره باغ را کنترل می‌کنند. شویگو تاکید کرد با اعزام نیرو‌های حافظ صلح روسی به منطقه، زندگی مسالمت آمیز به قره باغ باز می‌گردد. 

نیکول پاشینیان نیز در این نشست  ابراز امیدواری کرد کشورش بتواند روابط خود را در عرصه نظامی و صنایع دفاعی با  روسیه  تقویت کند.. سرگئی شایگو ویر دفاع روسیه هم گفت که انتظار می رود اقدامات گسترده ای برای تقویت صلح و آرامش در قره باغ انجام بگیرد  

به گزارش رسانه های روسی، هیاتی متشکل از سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه و چند تن دیگر از مقام های روسیه امروز وارد ایروان شد و قرار است با نخست وزیر ارمنستان دیدار و گفت و گو کند. 

روسیه هفته گذشته در چارچوب توافق با ارمنستان و جمهوری آذربایجان، واحدهای صلحبان به قره باغ اعزام کرده و قرار است در مجموع 1600 نیروی نظامی روس در این منطقه مستقر شوند. 

 

 

 

 

امتیاز 4.83/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه