ورود قیمت هر بشکه نفت برنت به کانال 20 دلار

قیمت هر بشکه نفت خام برنت طی ساعات قبل به زیر 30 دلار کاهش یافت، دیروز قیمت نفت سبک تگزاس نیز به کانال 20 دلار سقوط کرد.
ورود قیمت هر بشکه نفت برنت به کانال 20 دلار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، با نگرانی از افزایش احتمال رکود اقتصادی آمریکا به دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای سوخت و جنگ قیمت نفت بین روسیه و عربستان، قیمت نفت خام باز هم به شدت سقوط کرد.

قیمت نفت در معاملات امروز به کمتر از 30 دلار در هر بشکه رسید که در نزدیکی کمترین رقم در بیش از 4 سال گذشته به شمار می‌رود.

کشورهای زیادی در سراسر جهان گام‌هایی بی‌سابقه برای مقابله با ویروس کرونا برداشته‌اند که در نتیجه آن تقاضای نفت و سوخت جت به شدت پایین آمده است.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، کل جهش ۴.۷ درصدی خود در اوایل معاملات امروز را از دست داد و در نهایت با ۱.۷۵ دلار یا ۶.۱ درصد سقوط در ۲۶.۹۵ دلار بسته شد. این پایین‌ترین قیمت این شاخص از فوریه ۲۰۱۶ تا کنون است.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ۹۸ سنت یا ۳.۲ درصد سقوط کرد و به ۲۹.۰۷ دلار رسید. این در حالی است که شاخص برنت در ابتدای معاملات امروز تا ۳۱.۲۵ دلار هم بالا رفته بود.

تاماس وارگا، دلال نفتی با ابراز نگرانی گفت: نفت قیمت های جدید پایینی ثبت کرد. و ما هیچ گونه دلیلی برای پایان یافتن این وضعیت نداریم.

رئیس‌جمهور ترامپ نیز روز سه‌شنبه هشدار داد که اقتصاد آمریکا احتمالاً به سوی رکود پیش می‌رود. این هشدار نگرانی‌های جدی‌ را در مورد چشم‌انداز تقاضا به وجود آورد.

 

امتیاز 3.53/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه